از جمله تعمیراتی که به صورت حرفه ای توسط تکنسین های مجرب عاملیت 1709 حسینی با آخرین متدها و به روزترین ابزارها انجام می شود تعمیرات جلوبندی می باشد. خودرویی که تصاویر جلوبندی آن را مشاهده می نمایید بر اثر تصادف با جدول از ناحیه طیق وجعبه فرمان و رام آسیب کلی دیده است که بعد از تعمیر طبق و جعبه فرمان به حالت اولیه بازگشته و مجدداٌ مالک محترم می تواند از سواری با آن لذت ببرد. جهت اطلاع و آشنایی بیشتر شما عزیزان توضیحات مختصری در مورد سه تا از قطعات اصلی نامبرده ارائه می گردد.

یکی از قطعات آسیب دیده در این خودرو طبق بود در پاسخ به سوال که طبق خودرو چیست؟ باید عرض کنیم که طبق خودرو یا بازوهای کنترل خودرو یکی از اجزای اصلی سیستم تعلیق هستند و به عنوان نقطه اتصال مستقیم بین مجموعه چرخ‌های جلو و فریم خودرو عمل می‌کنند. طبق خودرو به راننده این امکان را می‌دهد که ماشین را هدایت کرده و در عین حال چرخ‌ها را با سطح جاده به سمت بالا و پایین هدایت کند. طبق خودرو نقشی حیاتی در پایداری و قابلیت رانندگی کلی خودرو دارد. طبق خودرو یک قطعه ای فلزی‌ست که در دو سر بوش‌های محوری دارد که از یک سو به شاسی خودرو از سوی دیگر به قطعات متحرک سیستم تعلیق متصل می‌شود. وظیفه طبق خودرو اتصال شاسی به قطعات سیستم تعلیق است. طبق خودرو چرخ‌ها را به فریم متصل کرده و به پایداری خودرو می‌افزاید. در مواقعی که روی سطوح ناهموار جاده رانندگی می‌کنید، این طبق‌های خودرو هستند که به بهبود سواری کمک می‌کنند. این قطعه اجزاء حرکات چرخ‌ها را با حرکات فریم هماهنگ کرده و به کاهش ارتعاشات کمک می‌کند.

قطعه دیگری که در خودرو فوق دچار آسیب جدی شده بود جعبه فرمان آن بود. ساده‌ترین چیزی که احتمالاٌ همه‌ ما از کودکی درباره‌ رانندگی می‌دانیم آن است که فرمان وسیله هدایت خودرو است. اما برای اینکه راننده ای بتواند توسط فرمان، در واقع غربیلکی که ما در کابین می‌بینیم، مسیر خودرو را کنترل و آن را هدایت کند، نیازمند همکاری اجزای مختلفی از یک سیستم بزرگ است که به طور معمول شاهد آن نیستیم. این سیستم را سیستم فرمان خودرو می‌نامند.

جعبه فرمان یکی از اجزاء اصلی سیستم فرمان خودرو ها می باشد. از جمله وظایف جعبه فرمان در خودروها می توان به افزایش گشتاور، کاهش حرکت چرخشی و جابجایی دورانی دست راننده، تغییر صفحه دوران غربیلک فرمان به صفحه مکانیکی فرمان، تبدیل حرکت چرخشی و دورانی غربیلک به حرکت خطی اهرم بندی فرمان اشاره نمود

یکی دیگر از قطعات آسیب دیده در خودروی فوق رام آن بود. به طور کلی رام یک شاسی می باشد که به وسیله آن قطعاتی که در جلوبندی به کار می رود توسط رام متصل به اتاق ماشین می شود، ببینید رام یکی از اصلی ترین قطعاتی می باشد که در جلوبندی ماشین به کار رفته است، در نظر بگیرید که رام برای این به وجود آمده است که علاوه بر اینکه بتواند مانع آسیب وارد شدن به ماشین و کارتل و گیربکس شود بلکه می تواند کاری کند شاسی که در داخل جلوبندی و خود ماشین به کار رفته است کاملا سفت شود و شل نباشد که برای شما مشکلاتی را به وجود بی آورد.