مکانیکی ( Mechanical )


خدمات مکانیکی نمايندگی مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ - حسينی ( تعميرگاه و قطعات خودروی ميتسوبيشی )

کار مکانیک خودرو همراه با به کارگیری مهارت های فنی و توانایی مناسب در عیب یابی و حل مسائل است. چنین شخصی باید دقیق، باحوصله و متعهد باشد.

کسب تجربه در این شغل بسیار مهم است. مکانیک خودرو باید بتواند با مردم به خوبی ارتباط برقرار کرده و خدمات خوبی به مشتریان ارائه دهد و باید بتواند به نوعی اطمینان مشتریان را به خود جلب کند و این کار زمانی اتفاق می افتد که کار با کیفیت همراه با استفاده از قطعات مناسب و مرغوب باشد و تحویل به موقع ماشین به مشتری و در محاسبه ی هزینه ای که از مشتری می خواهند دریافت نمایند بسیار موثر است.

اگر شما در سی سال پیش به فکر شغل مکانیکی می افتادید احتمالا تنها کاری که باید انجام می دادید شاگردی یک تعمیرگاه خودروی ساده بود و یک ساله تبدیل به یک تعمیرکار حرفه ای می شدید. ولی با پیشرفته شدن خودرو ها و تکنولوژیک شدن آن ها، قاعدتا باید تعمیر حرفه ای آن ها را بلد باشید به همین منظور آموزشگاه های حرفه ای برای تعمیر خودرو ایجاد شده اند که شما را با مجوز راهی این حرفه ی دوست داشتنی و پولساز می کنند. امروزه بعضی از کار هایی که یک تعمیرکار خودرو باید انجام دهد عبارتند از:

تعمیر اساسی موتور‌ های بنزینی و دیزلی

تعمیر دستگاه‌ های الکتریکی خودروها ( باطری سازی )

تعمیر دستگاه‌ های سوخت رسانی موتور های بنزینی و دیزلی

تعمیر جعبه دنده و دیفرانسیل

تعمیر چرخها و سیستم ترمز

چک دوره ای دستگاهها طبق دستورالعمل دستگاهها

تعمیر سیستم تعلیق و سیستم فرمان

انجام تعمیرات مکانیکی دستگاههای تولید و آزمایشگاهی

نگه داری قطعات یدکی تجهیزات تولید

تنظیم موتور

آشنایی با شغل تعمیرکار مکانیک

تعمیر خودرو به فعالیت تشخیص، تعمیر و یا تنظیم موتور وسایل نقلیه اطلاق می‌شود. شغل مکانیکی، به طور کلی رفع عیب از سیستم سوخت رسانی، تعمیر موتور وسیله نقلیه، تعمیر سیستم فرمان و تعمیر چرخ‌ها است. مکانیک یا تعمیرکار خودرو کسی است که وظیفه تعمیر موتور وسایل نقلیه را بر عهده دارد. لازم به ذکر است به دلیل اینکه برخی از خودروهای جدید دارای رایانه و سیستم‌های الکترونیکی پیچیده هستند، مکانیک‌ها باید دانش خود را به روز کنند .

مهارت‌های فنی

یک مکانیک ماهر باید شناخت کافی درباره ی ساختار انواع خود را داشته باشد و بتواند به درستی عیب خودرو را تشخیص نماید.همچنین می‌ تواند با ابزار های مختلف کار کند. یک مکانیک با تجربه می‌ داند که یک اشتباه جزئی، در هر قسمت از خودرو ممکن است باعث حادثه شود و خسارات جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد. پس باید کار تعمیر خودرو را با دقت بالا، تمرکز و حساسیت کامل انجام دهد.

توانایی تشخیص سریع مشکل

امروزه افراد بسیاری با خودروهایشان امرار معاش می کنند و در حقیقت ماشین های آن ها منبع درآمدشان محسوب می شود. به خصوص در شرایط اقتصادی کنونی و روی کار آمدن بسیاری از نرم افزارهای درخواست تاکسی آنلاین، بسیاری از افراد به این شغل روی آوردند و از این طریق امرار معاش می نمایند. درنتیجه نمی‌ توانند مدتی طولانی خودرو خود را در تعمیرگاه قرار دهند. پس توانایی تشخیص درست و سریع مشکل خودرو اهمیت بسیاری دارد و مکانیک باید بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن، عیب خودرو را تشخیص دهد و خودرو را تعمیر کند و بدون هیچ عیبی به مشتری تحویل دهد.مگر اینکه خود عیوب ماشین را به مشتری توضیح دهد و مشتری با رضایت خودش از مکانیک بخواهد که فقط عیب اصلی خودرو را برطرف نماید. 

تکنولوژی روز

کاملا واضح است که صنعت خودروسازی روز ‌به روز در حال پیشرفت است و مکانیک‌ های ماهر در دنیا همیشه نسبت به آخرین پیشرفت‌ ها آگاهی کامل و اطلاعات کافی را دارند. اگر یک تعمیرکار از آخرین پیشرفت‌های صنعت خودرو و تعمیرات آن آگاهی نداشته باشد قطعا نمی‌ تواند به مشتریان خدمات با کیفیت ارائه دهد. هم‌ چنین کسانی که تجربه بیشتری دارند، می‌ دانند که ممکن است هر خودرویی با هر عیبی وارد تعمیرگاهشان شود و آنها نمی‌ توانند از قبل نوع خودرو را پیش‌ بینی نمایند. پس داشتن اطلاعات کافی در مورد موتور، سیستم الکترونیکی، سیستم سوخت، سیستم تهویه و … مربوط به همه خودرو ها بسیار ضروری است. و همچنین لازم به ذکر است که مجموعه نمايندگی مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ - حسينی ( تعميرگاه و قطعات خودروی ميتسوبيشی ) از داشتن همچون تعمیرکاران ماهری به خود مفتخر است . و شما میتوانید با اطمینان خاطر خودروهایتان را به ما بسپارید .

مسئولیت پذیری بالا

یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای در کار خود انصاف دارد و وجدان کاری را سر لوحه ی کار خود قرار می دهد و قطعا با مشتریان خود بسیار صادقانه رفتار می کند و در انجام کار تعمیر سعی می کند کار با کیفیتی را ارائه دهد و از قطعات مناسبی برای تعمیر خودرو استفاده نماید و این گونه باعث جلب رضایت مشتری شده است. مشتری راضی حتما در دفعات بعدی به چنین تعمیرکار منصفی مراجعه می کند و حتما به آشنایان خود نیز آن تعمیرگاه را معرفی می نماید. به همین دلیل است که نمايندگي مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ -حسيني ( تعميرگاه و قطعات خودروي ميتسوبيشي) از محبوبیت خاصی برخوردار است و همیشه تعمیرگاهشان مملو از ماشین های خراب و آماده ی تعمیر است.

 خدمات مکانیکی نمايندگی مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ -حسينی ( تعميرگاه و قطعات خودروی ميتسوبيشی )

تعمیرات موتور- تعمیرات گیربکس- تعمیرات گیربکسهای اتوماتیک - تعمیر سرسیلندر- تعویض تسمه تایمینگ خودرو سیستم خنک کاری و روانکاری - تعویض بلبرینگهای چرخ و….مکانیکی .

 استراتژی خدمات فنی خودرو (مکانیکی و تعمیرگاه تخصصی) در این موقعیت زمانی مهمترین و حساس ترین خدمات در مورد کارهای تخصصی خودرو از نکات ضروری زندگی ما میباشد.چون ۹۰%کارهای روزمره ما با خودرو ماشین یا همان وسیله نقلیه انجام میپذیرد .
موردی برای نمایش وجود ندارد.
امروز که ایران عزیز ما در مسیر توسعه‌ی پایدار با سرعت در حال حرکت است ، بیش از هر زمان‌ دیگری نیازمند اندیشه‌هایی روشن و انسان‌های آگاه و مسئول است که در کسوت کارآفرین با خلق بستر رشد و ایجاد فضای کسب و کار ارزش‌آفرین ، تعاملات بین جامعه و صنعت را به نحوی بهینه و هدفمند راهبری کنند .
ما به عنوان گروه خودرویی حسینی ، به پشتوانه‌ی همکارانی متعهد و با اتکا به پیشینه‌ای درخشان در صنایع گوناگون ، این مسئولیت خطیر را پذیرفته‌ایم و برآنیم تا با بازتعریف سطح زندگی خانواده‌ی ایرانی تا حد امکان ، دستیابی به جایگاه و اعتبار اجتماعی را برای همگان تسهیل کنیم .
ما با تعهد به آینده و با الهام از اندیشه‌های والای بنیانگذار گروه خودرویی حسینی ، استاد حاج سید امیر حسینی ، برای خلق آینده‌ی پایدار با قدرت ایستاده‌ایم و این همه را مرهون لطف و عنایت پروردگار مهربان هستیم.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...