نقاشی و ترمیم بدنه ( Painting )


نقاشی و ترمیم بدنه

با گسترش تعداد اتومبیل‌های موجود در جاده‌ها تعداد تصادفات نیز روز به روز در حال افزایش است. در جریان تصادفات چه سطحی و چه تصادفات گسترده صدمات وارد به بدنه خودرو یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان اتومبیل است. اینکه آیا امکان دارد بدنه ماشین مثل روز اولش شود؟
یکی از مهمترین راه‌های رفع آسیب‌های بدنه صافکاری بی رنگ است. این صافکاری یکی از ایده آل‌های صاحبان خودرو برای ترمیم بدنه خودروشان می‌باشد. اما در هر شرایطی امکان صافکاری بدون رنگ وجود دارد و صافکار گاهی به دلیل پارگی بدنه خودرو یا ریختگی رنگ بدنه ناگزیر از رنگ زدن بدنه خودرو می‌شود.


نقاشی بدنه خودرو
نقاشی و بتونه کاری بدنه خودرو یکی از تخصصی‌ترین کارهایی است که بر روی بدنه آسیب دیده خودرو انجام می‌گردد تا بدنه خودرو مانند روز اولش شود. بتونه کاری بدنه خودرو یکی از پیش زمینه‌های رنگ زدن و نقاشی ماشین است. از نقاشی بدنه خودرو با عنوان صافکاری با رنگ نیز یاد می‌شود که قبل از انجام آن لازم است پارگی و شکستگی بدنه خودرو در کنار قرشدگی و پستی و بلندی‌های ایجاد شده ترمیم شود تا صافکار بتواند رنگ بدنه خودرو را بی نقص درآورد. این مسئله به خصوص در ماشین‌های لوکس خارجی بسیار حائز اهمیت است. هر بی دقتی که منجر به تغییر رنگ قسمتی از بدنه خودرو نسبت به سایر قسمت‌ها گردد می‌تواند صدمات مالی بسیاری را به صاحب خودرو وارد نماید.


مراحل نقاشی بدنه خودرو
در نقاشی بدنه خودرو پیش از هر چیز انتخاب یک صافکار حرفه ای مهم است. هرچه مدل ماشین بالاتر باشد حساسیت ترمیم رنگ بدنه آن نیز بیشتر خواهد بود. یک صافکار حرفه ای با بررسی خسارات وارده ابتدا اقدام به اعمال صافکاری بی رنگ بر روی بدنه خودرو می‌نماید. عملیات صافکاری بی رنگ برای رفع قر شدگی‌ها و پستی بلندی‌های ایجاد شده بر روی بدنه ماشین انجام می‌گیرد. صافکار با استفاده از ابزار صافکاری قسمت‌های قر شده را کاملا صاف می‌نماید. در صورتی که قسمتی از بدنه دچار پارگی شده باشد صافکار با بررسی لایه‌های بدنه اقدام به انجام بتونه کاری و لیسه گیری می‌کند. همانگونه که در مقالات قبلی اشاره نمودیم بدنه خودرو از دو یا سه لایه تشکیل شده است. در صورتی که پارگی بدنه خودرو و خراش‌های ایجاد شده بر روی آن همه لایه‌ها را برش داده باشد و فلز آن مشاهده شود صافکار اقدام به بتونه کاری می‌کند تا بتواند با استفاده از آن سطح صافی را برای زیر سازی قسمتی که قرار است نقاشی شود ایجاد نماید. لیسه گیری خراش‌ها و شیارهای ایجاد شده نیز توسط یک صافکار حرفه ای باید انجام گردد. صافکار در این مرحله با پر کردن شیارها و خراش‌ها با استفاده از رنگ خشک و سپس استفاده از لیسه سطح یکدستی را فراهم می‌نماید.

سپس نوبت به رنگ زدن بدنه خودرو می‌رسد که مهمترین بخش نقاشی بدنه خودرو می‌باشد. صافکار با تشخیص رنگ بدنه خودرو باید ترکیبی را ایجاد نماید که پس از رنگ کاری با بقیه قسمت‌های بدنه خودرو همرنگ شود. رنگ قسمت رنگ شده بدنه خودرو پس از مدتی تغییررنگ می‌دهد و صافکار اگر آگاهی‌های کامل را نسبت به رنگی که تهیه می‌کند نداشته باشد می‌تواند آسیب زیادی را به رنگ بدنه خودرو وارد نماید. استفاده از رنگ فابریک بدنه اتومبیل از مهمترین رموز موفقیت صافکاران حرفه ای می‌باشد. پس از خشک شدن رنگ بدنه خودرو صافکار با استفاده از دستگاه پولیش اقدام به پولیش کاری بدنه خودرو و سپس واکس زنی بدنه می‌نماید تا سطح بدنه کاملا یکدست گردد.


نقاشی و صافکاری نمايندگی مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ - حسينی ( تعميرگاه و قطعات خودروی ميتسوبيشی )
نمايندگي مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ - حسيني ( تعميرگاه و قطعات خودروي ميتسوبيشي ) مجموعه ای با سابقه در زمینه صافکاری و نقاشی بدنه خودرو می‌باشد که نمونه‌های موفقی از انجام نقاشی بدنه خودرو را در کارنامه خود دارد. این مجموعه با بهره گیری از جدیدترین روش‌های ترمیم آسیب‌های و رنگ بدنه خودرو، خدمات صافکاری، نقاشی و صافکاری بدون رنگ را به همشریان تهرانی ارائه می‌نماید. برای آگاهی از قیمت‌ها و سایر خدمات می‌توانید با کارشناسان نمايندگی مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ - حسينی ( تعميرگاه و قطعات خودروی ميتسوبيشی ) تماس حاصل فرمایید.


مهم‌ترین راز ترمیم خط و خش و محافظت از بدنه خودرو

برجسته ترین قسمت خودرو شما، بدنه آن است. ممکن است بر اثر تصادف یا به صورت اتفاقی بدنه اتومبیل شما دچار خط و خش شده و این موضوع شما را برای ترمیم و بازسازی سردرگمم کند. حفظ و نگهداری رنگ بدنه خودرو از مهم‌ترین عواملی است که به شما کمک می‌کند تا زیبایی و سالم بودن اتومبیل شما تضمین شود. شما می‌توانید با استفاده از راهکار آسان به حفظ و ترمیم بدنه خودرو خود کمک کنید تا همانند اتومبیل‌های داخل نمایشگاه چشم نوازی کند. این روزها گزینه‌های زیادی برای افزایش طول عمر رنگ خودرو وجود داشته که مهم ترین آن می‌توان به پولیش و سرامیک خودرو اشاره کرد.

اگر شما نیز جز افرادی هستید که علاقه دارید تا اتومبیل خود را به بهترین حالت خود نگه دارید می دانید که تعمیر و نگهداری منظم برای سالم نگه داشتن بدنه خودرو برای ساله ای آینده کلیدی است. مراقبت از خودرو به معنای صرفه جویی در طولانی مدت بوده و در زمان فروش خودرو بسیار هائز اهمیت است. در این مقاله ، ما در مورد مراقبت از بدنه اتومبیل نکات مهمی را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا به بهترین شکل ممکن از خطرات احتمالی محافظت کرده و زیبایی و درخشندگی بدنه را به همراه داشته باشید.

چگونه خط و خش خودرو را تعمیر کنیم؟!

روش های مختلفی برای از بین بردن خط وخراش وجود دارد که به میزان شدت آن بستگی دارد. اگر آسیب وارد شده به بدنه خودرو خیلی عمیق باشد، باید از روش ترمیم خراش خودرو مانند سرامیک و پولیش استفاده کنید. پوشش سرامیکی برای محافظت از سطحی است که در بدنه اعمال می شود. فناوری نانو به خراش و نقص مواد متخلخل نفوذ کرده و ایرادات آن را پوشش می‌دهد. یک پوشش سرامیکی کاملاً شفاف و بی رنگ بوده و ذرات کوارتز موجود در پوشش های سرامیکی به قدری کوچک هستند که در داخل خراش بهم متصل می شوند، مانند یک ماده برش دهنده یا براق کننده آن را پر و ترمیم می کنند.

تاثیر پوشش سرامیکی برای رنگ اتومبیل

وقتی از بیشتر دارندگان اتومبیل می پرسید که چرا از پوشش سرامیکی استفاده می کنند، همه آن ها محافظت از رنگ در برابر قرار گرفتن در معرض عناصر، آوار، مواد شیمیایی و موارد دیگر را بیان می‌کنند. در حقیقت، پوشش های سرامیکی از ایجاد خط و خش جلوگیری کرده و دانه‌های کوچک آن خط و خراش را پر می کند. سرامیک باعث براقیت و درخشندگی رنگ بدنه خودرو شده و از بدنه اتومبیل در برابر آسیب و عوامل شیمیایی جلوگیری خواهد کرد.

مزیت استفاده از سرامیک خودرو برای محافظت از بدنه

  • مقاوم در برابر خراش : پوشش های سرامیکی در برابر خراش مقاوم هستند. مقاومت در برابر خراش به طور معمول به سختی و کیفیت پوشش سرامیک نسبت داده می شود. خراش های کوچک را می توان با محصولات خوب سرامیکی از بین برد.
  • محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش : بزرگترین دشمن رنگ بدنه خودرو، اشعه ماورا بنفش است.
  • مقاوم در برابر خوردگی : باران اسیدی ، مواد شیمیایی و حتی مواد زائد حیوانی (مانند فضولات پرندگان و حشره کش ها) می توانند پوشش های شفاف و در نهایت رنگ بدنه خودرو را از بین ببرند. پوشش سرامیکی یک لایه محافظ برای رنگ آمیزی در برابر خوردگی تولید شده توسط این محصولات ایجاد می کند.
  • افزایش خصوصیات آبگریز : پوشش سرامیکی بسیار صاف و لغزنده است. این به عنوان خاصیت آبگریز یا      دفع آب در نظر گرفته می شود. همچنین این ماده به کاهش چسبندگی گردوغبار کمک کرده و همچنین پاکسازی فضولات را آسان می کند.

بهترین حالت برای ترمیم خودروی آسیب دیده این است که خودرو را به تعمیرگاه‌های مجاز خود انتقال داد تا متخصیصن آشنا به آن برند بتوانند با بهره بردن از به‌روزترین روش‌ها، خودروی شما را تعمیر کنند. نمايندگی مجاز آرين موتور كد ١٧٠٩ - حسينی ( تعميرگاه و قطعات خودروی ميتسوبيشی ) با داشتن تعمیرگاه‌های مجهز به آخرین تکنولوژی‌ها و استفاده از دانش و تجربه متخصصین خبره خود، خدمات باکیفیت ،‌متفاوت و باارزشی را به مشتریان خود ارائه می نماید.


موردی برای نمایش وجود ندارد.
امروز که ایران عزیز ما در مسیر توسعه‌ی پایدار با سرعت در حال حرکت است ، بیش از هر زمان‌ دیگری نیازمند اندیشه‌هایی روشن و انسان‌های آگاه و مسئول است که در کسوت کارآفرین با خلق بستر رشد و ایجاد فضای کسب و کار ارزش‌آفرین ، تعاملات بین جامعه و صنعت را به نحوی بهینه و هدفمند راهبری کنند .
ما به عنوان گروه خودرویی حسینی ، به پشتوانه‌ی همکارانی متعهد و با اتکا به پیشینه‌ای درخشان در صنایع گوناگون ، این مسئولیت خطیر را پذیرفته‌ایم و برآنیم تا با بازتعریف سطح زندگی خانواده‌ی ایرانی تا حد امکان ، دستیابی به جایگاه و اعتبار اجتماعی را برای همگان تسهیل کنیم .
ما با تعهد به آینده و با الهام از اندیشه‌های والای بنیانگذار گروه خودرویی حسینی ، استاد حاج سید امیر حسینی ، برای خلق آینده‌ی پایدار با قدرت ایستاده‌ایم و این همه را مرهون لطف و عنایت پروردگار مهربان هستیم.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...