چگونه خودروی خود را در روز های سرد زمستان گرم کنیم ؟

معمولا بسیاری از افراد در روزهای سرد زمستان ، قبل از شروع به حرکت موتور اتومبیل خود را به مدت چند دقیقه روشن می ‎گذارند اما آیا می ‎دانید که این امر باعث کاهش عمر موتور خواهد شد ؟ 

چنانچه در این بخش از دانستنی های الو میتسوبیشی می خوانید مطالعات حاکی از آن است که گرم کردن موتور ماشین قبل از شروع حرکت در روزهای زمستانی ، باعث کاهش یافتن عمر موتور شده و بازده آن را کاهش می ‎دهد . متخصصان مکانیک بر این عقیده اند که بهترین راهکار برای گرم کردن موتور ماشین در روزهای زمستانی ، رانندگی کردن با سرعت بالا است که این امر باعث طولانی تر شدن عمر موتور ماشین و افزایش بازده آن خواهد شد . 

گرم کردن موتور ماشین به مدت چند دقیقه قبل از شروع حرکت آن ، به ویژه در اتومبیل های مدرن، باعث وارد شدن علاوه بر مصرف بیهوده سوخت ، مقدار سوخت اضافی به درون محفظه سوخت شده و با پخش شدن روغن از روی سیلندر و پیستونها به اطراف ، منجر به آسیب رسیدن به دیواره های سیلندر و کاهش عمر قطعات موتور خواهد شد . 

درست است که رانندگی کردن با ماشینی که به مدت چندین ساعت بی کار بوده و در هوای سرد قرار داشته سخت است اما استفاده از سیستم گرمایشی شیشه ها تا 30% به گرم شدن ماشین قبل از شروع به حرکت کمک می‎ کند . 

با توجه به اطلاعات ذکر شده ، ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا از دیرباز اکثر مردم قبل از شروع به حرکت با اتومبیل در روزهای سرد زمستان ، موتور را به مدت چند دقیقه روشن می‎ کردند ؟

 این امر به این دلیل است که اتومبیل های دارای سیستم سوخت رسانی کاربراتور، قبل از انتقال سوخت به محفظه احتراق نیازمند گرم شدن حداقل به مدت 10 دقیقه بوده اند اما با این وجود، از دهه 1960 فناوری اتومبیل سازی به طرز چشم گیری پیشرفت کرده و با وجود موتورهای انژکتوری دیگر نیازی به گرم کردن موتور قبل از حرکت در روزهای زمستان وجود نخواهد داشت . 

در موتورهای انژکتوری یا سیستم سوخت رسانی انژکتوری سوخت توسط یک پمپ مکانیکی یا برقی با فشار به داخل لوله های سوخت رسانی و ریل سوخت وارد می شود و از طریق انژکتورها که در واقع نوعی شیر محسوب می شوند به پشت سوپاپ هوا یا درون سیلندر بصورت پودر شده پاشیده می شود و به این ترتیب مخلوطی از هوا و سوخت برای احتراق در موتور و تولید انرژی بدست می آید. 

در هوای سرد بنزین به راحتی به بخار تبدیل نمی شود و به همین دلیل به اندازه کافی سوخت تولید نمی شود. بنابراین احتراق به خوبی صورت نمیگیرد. اما در خودروهای انژکتوری ، موتورها به گونه ای طراحی شده اند که در زمان سرد بودن موتور، برای احتراق مناسب مقدار بیشتری سوخت وارد محفظه می شود .در این وضعیت گرم کردن خودرو قبل از حرکت ، موجب وارد شدن مقدار زیادی سوخت درون محفظه احتراق میشود و بخشی از آن با رسیدن به دیواره های سیلندر، روغن موجود در پیستون ها را نیز در خود حل کند . این روند کاهش تدریجی عمر موتور را در پی خواهد داشت .

 به جای روشن نگه داشتن موتور قبل از حرکت ، شروع به حرکت به طور آهسته کنید .گرمای خود موتور و رادیاتور باعث می شود تا با گرم شدن تدریجی سنسور ارسال سوخت ، میزان تزریق سوخت به تدریج کم شود . در ابتدای حرکت نباید فشار زیادی به موتور وارد کنید و به سرعت خود اضافه کنید ، با حرکت آرام به هنگام روشن شدن موتور ، همه چیز برای موتور عادی میشود.

 همچنین برای اتومبیل خود از کف پوش های مناسب گرمایشی و عایق ضد سرما استفاده کنید که این امر به گرم کردن موتور ماشین کمک به سزایی خواهد کرد .


باور گرم کردن خودرو در فصل سرد از کجا نشات می‌گیرد؟

 در گذشته‌های نه‌چندان دور، قبل از ورود کامپیوترها به عرصه خودرو، مهندسین برای طراحی سیستم سوخت‌رسانی از کاربراتور استفاده می‌کردند. کاربراتورها عموماً مجهز به امکاناتی برای تشخیص برخی شرایط خاص کاری نظیر هوای سرد محیط، و به دنبال آن اتخاذ تصمیم مناسب با این شرایط نبودند. در نتیجه نیاز به سوخت بیشتر برای راه‌اندازی خودرو در فصل سرد، به صورت خودکار توسط سیستم سوخت‌رسانی احساس نمی‌شد. برای غلبه بر این مشکل، خودروها مجهز به مدار ساسات شدند.

 راننده با کشیدن اهرم ساسات، مانع ورود هوای زیاد به پیشرانه می‌شد و از این طریق با تبخیر مقدار معینی از سوخت ، مخلوط غنی‌تری از سوخت و هوا به محفظه احتراق وارد شده و راه‌اندازی پیشرانه آسان‌تر انجام می‌گرفت. حال اینکه مدار ساسات با جلوگیری از ورود هوای زیاد به پیشرانه باعث افت توان خروجی می‌شد؛ در نتیجه پدران ما مجبور بودند دقایقی را داخل خودروی سردشان خیره به نشانگر دمای آب سپری کنند! با گرم شدن پیشرانه، آن‌ها مدار ساسات را غیرفعال کرده و حالا می‌توانستند با فشردن پدال گاز، توان مورد نیاز برای حرکت خودرو را تأمین کرده و به جاده بزنند.

 برای راه‌اندازی صحیح خودرو در فصل سرد چه باید کرد؟

با توجه به کیفیت کاری پایین پیشرانه در شرایط شروع به کار در هوای سرد، گرمایش سریع برای دستیابی به مصرف سوخت کم و جلوگیری از سایش قطعات اصطکاکی ضروری است. همچنین بخش مهمی از آلایندگی خودروها، که در فصل سرد با پدیده واژگونی هوا نیز همراه شده و سلامت تک‌تک افراد جامعه را تهدید می‌کند، ناشی از عادت اشتباه گرم کردن خودرو است.

با وجود اینکه ما فرزندان همان پدران دوستدار ساسات! هستیم، باید بدانیم که سریع‌ترین روش برای گرم کردن پیشرانه، زیر بار قرار دادن آن، و نه کارکرد درجا در دور آرام است؛ بر همین اساس بلافاصله پس از روشن شدن خودرو آن را برانید! البته به دلایلی نظیر احتراق و روان‌کاری ضعیف در این شرایط، بهتر است تا قبل از گرم شدن پیشرانه از رانندگی خشن و اسپرت پرهیز کنید.


یک موتور انژکتوری سالم در دمای زیر صفر با یک استارت روشن می‌شود ، ولی در این شرایط ECU (مغز الکترونیکی ماشین) برای خاموش نشدن موتور، دستور پاشش سوخت بیشتری را به انژکتورها می‌دهد، همین سوخت زیاد روغن را از دیواره‌ سیلندر‌ها شستشو می‌دهد و در نتیجه اصطکاک بین پیستون و دیواره‌ سیلندرها افزایش پیدا می‌کند!

این شرایط تا زمانی که دمای پیشرانه تا حدود 40 درجه برسد همچنان ادامه دارد، ولی همچنان عنوان کردیم که روغن موتور در دمای زیر صفر غلظت بیشتری دارد و کمی زمان می‌برد که روغن رسانی را به درستی انجام دهد.

1 - بسته به دمای هوا، اجازه دهید موتور بین 1 تا 2 دقیقه به صورت درجا کار کند.

2 - سپس به آرامی شروع به حرکت کنید و دور موتور را تا رسیدن پیشرانه به دمای مطلوب به آرامی بالا ببرید.

3 – 2 دقیقه ابتدایی شروع به حرکت، از دور موتور بالاتر از 2000 اجتناب کنید.

4 - فراموش نکنید که علاوه بر موتور، سایر قسمت‌های مکانیکی خودرو هم نیاز به گرم شدن دارند. این قطعات شامل مجموعه انتقال قدرت و حتی فنر و کمک‌ فنرها می‌شود.

در سرد‌ترین شرایط دمایی، بعد از 10 تا 15 دقیقه رانندگی، خودروی شما به دمای ایده‌آل می‌رسد.

5 - بخاری را روشن کنید و از رانندگی در هوای سرد زمستانی لذت ببرید.

به جای روشن نگه داشتن موتور قبل از حرکت ، شروع به حرکت به طور آهسته کنید .گرمای خود موتور و رادیاتور باعث می شود تا با گرم شدن تدریجی سنسور ارسال سوخت ،میزان تزریق سوخت به تدریج کم شود . در ابتدای حرکت نباید فشار زیادی به موتور وارد کنید و به سرعت خود اضافه کنید ، با حرکت آرام به هنگام روشن شدن موتور ، همه چیز برای موتور عادی میشود.

نکته بسیار مهمی که اکثر دارندگان خودروها به آن توجه نمی کنند اضافه کردن آب به رادیاتور به جای مایع خنک کننده مخصوص خودروی خود است. این امر موجب بروز یخ زدگی در رادیاتور می شود که یخ زدگی در رادیاتور موجب بروز مشکلاتی برای موتور خودرو همچون سوختن واشر سر سیلندر می شود.

نکته مهم و قابل توجه دیگر اضافه کردن آب به منبع شیشه شور به جای مایع مخصوص شیشه شوی است. با اضافه کردن آب به منبع شیشه شوی خودرو در اواخر فصل پاییز و در فصل زمستان ، آب در منبع شیشه شوی خودرو یخ زده و به دلیل افزایش حجم آب در حالت یخ زده میتواند باعث شکسته شدن منبع شیشه شوی شود. یکی دیگر از مشکلاتی که ریختن آب در منبع شیشه شوی به وجود می آورد یخ زدن آب در هنگام پاشش آن بر روی شیشه خودرو و مختل کردن دید راننده است.

شما میتوانید در سایت الومیتسوبیشی مایع شیشه شوی و مایع خنک کننده پیشنهاد شده توسط کمپانی میتسوبیشی را خریداری کرده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

برگرفته از سایت https://www.titrebartar.com/ و https://www.bartarinha.ir/ و متخصصین ما در نمایندگی مجاز آرین موتور کد 1709 - حسینی