ظاهر خودرو دارای رنگی یکدست می باشد و با یک خراش کوچک ممکن است آسیب ببیند. عدم رسیدگی به این آسیب های کوچک سبب می شود خودرو یکپارچگی خود را از دست بدهد و در نهایت آسیب های جبران ناپذیری را به بار می آورد. این موضع سبب می شود ظاهر خودرو زیبایی اولیه خود را از دست بدهد.

یکی از آسیب های مهم، ایجاد خراش و جراحات بر روی بدنه خودرو به هنگام تصادف می باشد که لازم است قبل از پولیش کاری خودرو رنگ بدنه حتما ترمیم شود. ترمیم این خراش و احیای رنگ بدنه خودرو به روش های مختلفی صورت می گیرد که یکی از این روش ها لیسه گیری ماشین و یا همان لیسه کشی است.

لیسه گیری خودرو با عناوین لیسه کشی و یا لیسه کاری هم شناخته شده است. در واقع می توان گفت به بخشی از عمل خش گیری خودرو گفته می شود. اگر نگاهی دقیق تر بیندازیم، بدنه اتومبیل به طور معمول از دو یا سه لایه فلز تشکیل شده است، که این لایه ها ممکن است در جریان تصادف دچار خراش و یا پارگی شوند. خراش در لایه اولیه اتومبیل یک خراش سطحی محسوب می شود که به سادگی می توان آن را برطرف کرد. اما در صورتی که خراش به لایه های دوم و یا سوم برسد اتومبیل دارای آسیب جدی شده است که برای رفع آن نیاز به استفاده ار خدمات یک نقاش حرفه ای دارید. رفع هر یک از خراش های روی بدنه خودرو دارای اصول خاص خود است که تنها از عهده نقاش حرفه ای برمی آید.

چه زمانی به یک صافکار کاربلد برای لیسه گیری نیاز دارید؟

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در اثر یک تصادف و یا برخورد به جایی، خش های ریز و درشتی بر روی رنگ بدنه خودرو ایجاد می شود. بی توجهی به این خش ها آسیب های گسترده ای را به همراه دارد. در صورتی که دارای یک خودرو لوکس و خارجی باشید این حساسیت چندین برابر می شود، چرا که نگران افت قیمت آن نیز هستید. این امر نیاز به یک فرد متخصص در زمینه لیسه گیری خودرو دارد که بتواند بدنه خودرو را احیا کند.

توجه داشته باشید برای انجام این کار، خودرو را به صافکاران تازه کار نسپارید. این عملیات نیازمند تجربه کافی در زمینه لیسه کشی خودرو می باشد و بهتر است از یک متخصص بهره ببرید تا خودرو شما آسیب جدی نبیند.

آیا لیسه گیری سبب افت قیمت خودرو می شود؟

اگر آسیب وارده به رنگ خودرو به گونه ای باشد که نیاز به صافکاری با رنگ باشد، در این حالت از قیمت خودرو کاسته می شود. اما این امر وابسته به عمق آسیب می باشد. در این مورد یک متخصص می بایست نظر خود را اعلام کند که آیا خراش وارده به عمق رنگ کم است یا زیاد.

در صورتی که خراش سبب آسیب دیدگی رنگ رویه شود و با یک لیسه گیری ساده بتوان مشکل را رفع کرد، این امر سبب افت قیمت نمی شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که تفاوت رنگ کارخانه ای با رنگی که استفاده شده، جزء لیسه گیری محسوب می شود و اگر لیسه گیری کاملا تخصصی و درست انجام شود، ممکن است تاثیری بر روی قیمت خودرو نداشته باشد.

هزینه لیسه گیری خودرو چقدر است؟

روند تکمیل لیسه گیری خودرو در بخش های پیشین به طور کامل شرح داده شد. اما قیمت و هزینه لیسه گیری خودرو بدون مشاهده سطح آسیب دیده امکان پذیر نمی باشد. قیمت لیسه گیری خودرو متناسب با اندازه خش های ایجاد شده می باشد. همچنین مدت زمانی که از آسیب گذشته است نیز در قیمت لیسه کشی تاثیر دارد.

با توجه به کد رنگ خودرو شما و مقدار رنگ برای ترمیم و پولیش کاری این قیمت می تواند متفاوت باشد. بنابراین قیمت خش گیری خودرو و یا لیسه گیری آن تا حد زیادی به نوع ماشین، میزان سطح آسیب دیده و ترک هایی که بر روی سطح بدنه خودرو بر جای گذاشته است، وابسته است.