میتسوبیشی اکسپندر

میتسوبیشی اکسپندر در ردیف خودروهای اقتصادی قرار می‌گیرد و این خودروساز ژاپنی آن را با قیمت ۱۵ هزار تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ یورو در بازارهای آسیا از جمله خاورمیانه عرضه می‌کند. از این رو توان فنی این مینی ون کراس ۷ نفره به دلیل ماهیت اقتصادی چندان رانندگان را هیجان‌زده نخواهد کرد.

میتسوبیشی برای این خودرو یک پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی را در نظر گرفته که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۰۳ اسب بخار و گشتاور ۱۴۱ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس‌های ۵ سرعته دستی CVT یا ۴ سرعته AT اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

میتسوبیشی میراژ سدان

میراژ یا آتراژ یکی از ۴ خودروی میتسوبیشی محسوب می‌شود که شرکت آرین موتور قصد دارد آن را به بازار ایران عرضه کند. میتسوبیشی میراژ نسخه سدان با قیمت ۱۱ هزار تا ۱۳ هزار یورو در بازار خاورمیانه عرضه می‌شود.

میتسوبیشی میراژ از یک موتور ۱.۲ لیتری سه سیلندر تنفس طبیعی بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۷۹ اسب بخار و گشتاور ۱۰۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. این خودروی میتسوبیشی با وزن ۹۴۰ کیلوگرم به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت کمتر از ۵ لیتر را به همراه دارد و همچنین ظرف مدت ۱۲.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

میتسوبیشی ASX

شرکت آرین موتور قصد دارد نسخه جدید میتسوبیشی ASX را به بازار ایران بیاورد. این خودروی میتسوبیشی در نسخه فیس لیفت از ظاهری جذاب‌تر و امکانات بیشتر بهره می‌برد. شاسی بلند ASX در بازار خاورمیانه با قیمت ۱۸ تا ۲۵ هزار یورو به فروش می‌رسد، اما به دلیل سقف قیمت ۲۰ هزار یورویی شرکت آرین موتور مدل‌های پایه آن را روانه بازار ایران خواهد کردمیتسوبیشی ASX در مدل ۲۰۲۲ از یک موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۵۰ اسب بخار را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس CVT به چرخ‌ها منتقل می‌شود. این خودرو ظرف مدت ۱۰ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت کمتر از ۸.۵ لیتری را به همراه دارد.

خودروی میتسوبیشی اکلیپس کراس

اکلیپس کراس یکی دیگر از ۴ خودروی میتسوبیشی محسوب می‌شود که به زودی وارد ایران خواهد شد. این خودرو از لحاظ ظاهری و سطح امکانات نسبت به سایر خودروهای این مقاله در سطح بهتری قرار دارد. اکلیپس کراس در بازار خاورمیانه با قیمت ۲۰ هزار تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ یورو به فروش می‌رسد، اما به دلیل سقف ۲۰ هزار یورویی واردات احتمالا شرکت آرین موتور مدل پایه آن را به بازار ایران خواهد آورد

این خودروی میتسوبیشی از یک موتور ۱.۵ لیتری توربو چهار سیلندر بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۴۸ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر را تولید کند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس CVT اتوماتیک به تمام چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند.