"خودروي كراس اوور" كوچك كمپاني كياموتورز، با برخورداري از بالاترين ميزان ايمني در تصادفات از جلو، كنار،
عقب و چپ كردن، توانست رتبه عالي را از موسسه بيمه ايمني بزرگراه هاي امريكا- IIHS - دريافت كند. اسپورتيج، چهارمين خودرو از محصولات نسل جديد كيا است كه داراي عنوان "منتخب بالاترين ايمني" شده است. ميني ون كارنيوال اولين محصول كياموتورز بود كه موفق به دريافت گواهي "منتخب بالاترين
ايمني" از IIHS ، علاوه بر كسب عنوان " ايمن ترين مين يوني كه تا به حال تست شده" از سوي همين موسسه، تنها با فاصله كوتاهي پس از معرفي خودرو در سال 2006 و البته دوباره در سال هاي 2007 ، 2008 و 2009 شد.
در كنار خودرو سواري سراتو ،TD خودروي شهري سول 2010 و مدل 2 خودروي كراس اوور سورنتو، مدل 2011
اسپورتيج پس از آغاز توليد در مارچ 2010 توانست در ميان خودورهاي شاسي بلند كوچك به عنوان ايمن ترين خودرو براي اتوبان ها توسط موسسه بيمه ايمني بزرگراه هاي امريكا شناخته شود.

 اسپورتيج كه بزودي راهي بازار ايران خواهد شد، با كسب رده خوب در تست ايمني تصادفات كه بالاترين عنوان قابل دريافت است، عالي ترين افتخار سازمان را از آن خود كرده است. رتبه هاي موسسه IIHS بر پايه نتايج تست تصادفات جلويي، كناري و عقبي خودرو تعيين مي شوند. همچنين براي برنده شدن در سال 2010 ، كارايي خوب در تست استحكام سقف هم مورد نياز بوده است كه در واقع نمايانگر ميزان محافظت خودرو از سرنشينان هنگام چپ كردن است.ارزيابي همه جانبه هر خودرو بر پايه اندازه گيري هاي تخصصي گوناگون در تصادفات از زواياي مختلف و ضربات هم هجانبه وارد شده به ماكت هاي انسان درون خودرو، هنگام برخورد در تست تصادفات بوده است. همه خودروها براي واجد شرايط بودن بايد داراي آيتم كنترل پايداري الكترونيكي باشند.

 مايكل اسپراگ، نايب رئيس بخش ارتباطات و بازاريابي كياموتورز منطقه امريكا گفته است: برند كيا تعهد نموده تا با به كار گيري مجموعه كاملي از امكانات و تكنولوژي هاي بسيار پيشرفته براي افزايش محافظت مصرف کنندگان در مقابل تصادفات، بالاترين ضريب ايمني را براي سرنشينان فراهم کند. همانند ساير محصولات كيا، اسپورتيج 2011 هم با ليست بلند بالايي از استانداردهاي ايمني مجهز شده است. اين خودرو، داراي تجهيزات زير به صورت استاندارد است: ايربگ راننده و سرنشين جلو، ايربگ جانبي جلو، ايربگ پرد هاي پشت سر يهاي جلو با قابليت عكس العمل در برابر ضربه، سيست مترمز ضدقفل براي چهار چرخ، سيستمك‌نترل پايداري خودرو ) ،)ESC سيستم تقسيم نيروي ترمز ) EBD (، سيستم كمكي نيروي ترمز ) BAS ( - كه موانع ضطراري را تشخيص داده و نيروي ترمز قابل توجهي وارد ميك‌ند - سيستم كمكي در سربالايي ) HAC ( و كنترل ترمز در سراشيبي ) HAC) ،(DBC ( هنگام بالارفتن از سربالايي ها، از گردش خودرو به عقب جلوگيري ميك‌ند؛ این در حالي است كه ) DBC ( در سرعت پايين در سراشيبي ها خودرو را قفل ميك‌ند تا راننده بتواند توجهش را به رانندگي متمركز كند. سيستم هشدار دهنده موانع عقب براي كمك به راننده در اسپورتیج تعبيه شده است،

 اين سيستم هنگامي كه خودرو به سمت عقب حركت ميك‌ند از طريق پخش صدايي رسا، به راننده كمك ميك‌ند تا در هنگام نزديك شدن به موانعي كه در مسير خودرو قرار گرفت هاند، از برخورد با آنها پيشگيري كند؛ البته دوربين ديد عقب هم امكان ديگري است كه براي راننده فراهم شده و او را قادر م يسازد كه موانع خطرناك پشت خودرو را ببيند. اسپورتيج 2011 كه در آن يك طراحي بدنه كاملاً جديد بكار گرفته شده، به صورت استاندارد با يك موتور 4 سيلندر 2.4 ليتري ) 16 )DOHC سوپاپه به همراه سيستم ) CVVT ( با ارائه قدرت بيشتر و مصرف سوخت به صرفه تر نسبت به مدل قبلي اش )موتور 2.7 ليتري V6 ( عرضه مي شود. ظاهر صيقلي و مدرن اسپورتيج 2011 ، ضمن وفادار ماندن به فلسفه محوري كيا در عرضه خودروهايي كه علاوه بر لذت و هيجان رانندگي بالاترين ميزان ارزش را براي كيفيت و ايمني خودرو قائل شده است، روند تحول محصولات كيا با محوريت طراحي را تداوم مي بخشد. تعهد جهاني سازمان با ارائه نو آوري در خودروها، بيش از حد انتظار مشتريان تجلي خواهد يافت .