این یعنی لیست پیشرانه‌ها با یک نمونهٔ ۱ لیتری سه سیلندر آغاز می‌شود که ۹۱ اسب بخار قدرت دارد. یک گام بالاتر شاهد یک پیشرانهٔ ۱.۳ لیتری بنزینی توربو با تکنولوژی هیبریدی خفیف ۱۲ ولتی خواهیم بود که در دو سطح قدرت مختلف ارائه می‌شود. نسخهٔ پایهٔ این موتور ۱۴۰ اسب بخار قدرت دارد و به گیربکس شش سرعتهٔ دستی متصل می‌شود درحالی‌که نسخهٔ قوی‌تر با ۱۵۵ اسب بخار قدرت در کنار یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه قرار می‌گیرد.

ASX همچنین در یک نسخهٔ هیبریدی هم ارائه می‌شود که از یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری بنزینی، دو موتور الکتریکی و گیربکس اتوماتیک بهره می‌برد و ۱۴۳ اسب بخار قدرت دارد؛ و درنهایت، یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری پلاگین‌هیبریدی در صدر لیست موتورهای ASX جدید قرار می‌گیرد. این پیشرانه با دو موتور الکتریکی و یک پکیج باطری ۱۰.۵ کیلووات ساعتی همراه است که برد تمام الکتریکی ۵۰ کیلومتری را فراهم می‌کند. مجموع خروجی این سیستم ۱۶۰ اسب بخار قدرت است.

میتسوبیشی در داخل ASX جدید متناسب با هر بودجه‌ای انتخاب‌های متنوعی را پیش روی خریداران قرار می‌دهد. برای کسانی که نمی‌خواهند زیاد هزینه کنند، در اینجا یک صفحه آمپر آنالوگ با نمایشگر ۴.۲ اینچی بین آمپرها ارائه می‌شود اما با کمی افزایش بودجه می‌توان از صفحه آمپر دیجیتالی ۷ اینچی بهره‌مند شد درحالی‌که برای بالاترین نسخه یک صفحه آمپر دیجیتالی بزرگ ۱۰.۲۵ اینچی کاملاً قابل تنظیم با ناوبری سه‌بعدی در نظر گرفته شده است.

برای نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی هم خریداران می‌توانند از بین نمونه‌های ۷ اینچی افقی یا ۹.۳ اینچی عمودی یکی را انتخاب کنند که هردو از اندروید اتو و اپل کارپلی بی‌سیم برخوردار هستند. حالات مختلف رانندگی و نورپردازی داخلی با امکان انتخاب از بین هشت رنگ گوناگون هم از دیگر ویژگی‌های کراس‌اوور جدید میتسوبیشی هستند. هرچند ASX جدید با ۴,۲۲۸ میلی‌متر طول، ۱,۷۹۷ میلی‌متر عرض و ۱,۵۷۳ میلی‌متر ارتفاع همچنان کراس‌اوور جمع‌وجوری است اما حالا به صندلی عقب کشویی مجهز شده که می‌تواند فضای پا یا فضای صندوق بار را افزایش دهد. به لطف این ویژگی، حجم صندوق بار بین ۳۳۲ تا ۴۰۱ لیتر متغیر خواهد بود.

ASX جدید همچنین از مجموعه‌ای از سیستم‌های ایمنی پیشرفته هم بهره می‌برد که شامل ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابر پیاده و دوچرخه‌سواران، هشدار برخورد عقب، سیستم فعال حفظ حرکت میان خطوط، دستیار نقاط کور، سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی، هشدار سرعت، کروز کنترل تطبیقی و نوربالای خودکار می‌شود. در بالاترین تیپ‌ها نیز سیستم MI-PILOT ارائه می‌شود که با استفاده از کروز کنترل تطبیقی و سیستم حفظ حرکت میان خطوط، هنگام رانندگی در بزرگراه‌ها قابلیت نیمه خودران را فراهم می‌کند. فروش نسل جدید میتسوبیشی ASX از مارس ۲۰۲۳ در اروپا آغاز خواهد شد.