گلگیر اتومبیل چیست؟ و تفاوت آن با سپر چیست؟


گلگیر قسمت خمیده بدنه اتومبیل است که روی آن قرار گرفته و چرخ ها را در خود جای داده است.

اگر هنوز در مورد گلگیرهای اتومبیل سوالی دارید ، نگران نباشید. در این راهنما ، ما بیشتر در مورد هدف گلگیرها ، تفاوت سپر و گلگیر و موارد دیگر صحبت خواهیم کرد. فقط به خواندن ادامه دهید!

هدف گلگیر در اتومبیل چیست؟


هدف از گلگیر بسیار ساده است. هدف آن جلوگیری از پرتاب شدن گل ، سنگ و سایر آوارهای جاده توسط لاستیک ها است. به عبارت دیگر ، گلگیر محفظه ای برای چرخ ها است که بقایای جاده را در خود نگه می دارد. اگر چیزی نباشد که چرخ ها را بپوشاند ، انواع زباله ها توسط لاستیک های چرخان از بین می روند.

گلگیر نه تنها از اتومبیل شما در برابر صدمات ناشی از زباله های جاده محافظت می کند بلکه از پرتاب شدن این آوار به سمت وسایل نقلیه دیگر در جاده جلوگیری می کند. به همین دلیل است که طبق قانون ، وسایل نقلیه با لاستیک بزرگ و بزرگ معمولاً مجبور به نصب شراره های گلگیر می شوند. آیا می خواهید در مورد این لوازم جانبی خودرو بیشتر بدانید؟ این پست را ببینید: شراره های گلگیر چیست.

تفاوت بین گلگیر و سپر چیست؟


اگر با اصطلاحات خودرو آشنا نیستید ، ممکن است در مورد تفاوت گلگیر و سپر سردرگمی ایجاد شود. بیایید هرگونه سردرگمی را برطرف کنیم.

سپر در جلو و عقب خودرو قرار دارد. هدف یک سپر جذب تأثیر برخوردهای جزئی است.

در روزهای ابتدایی خودرو ، سپرها م componentلفه متمایزتری بودند که به طور محسوسی از بقیه بدنه خودرو جدا بود. اما با پیشرفت فناوری خودرو ، سپرها با بقیه بدنه اتومبیل سازگارتر شدند. هدف سپر مدرن ثابت مانده است ، اما ضربه گیرهای بسیاری از وسایل نقلیه (یعنی سدان ها و کراس اوورها) از نظر دید کمتر از گذشته هستند.


همانطور که گفته شد ، گلگیر فقط یک محفظه برای چرخ ها است که از پرت شدن بقایای جاده توسط لاستیک های چرخان جلوگیری می کند. با این حال گلگیرها همچنین قادر به جذب ضربه ناشی از برخوردهای جزئی هستند. به این ترتیب گلگیر از نظر توانایی جذب انرژی ناشی از برخورد می تواند به عنوان امتداد سپر عمل کند.


چگونه گلگیر را جایگزین کنید؟


تکنسینی که در فروشگاه بدنه اتومبیل مشغول بررسی گلگیر اتومبیل است

شاید شما در یک گلگیر قرار داشته باشید که گلگیر اتومبیل شما را به جایگزینی احتیاج داده است. گلگیرهای اتومبیل های مدرن با بقیه قسمت های بدنه سازگارتر شده اند اما نگران نباشید - می توان آنها را دقیقاً مانند اکثر اجزای دیگر خودرو جایگزین کرد.

در اینجا به طور خلاصه مراحل تعویض گلگیر را با شما مرور خواهیم کرد. بخاطر داشته باشید که روند کار ممکن است از وسیله ای به خودروی دیگر کمی متفاوت باشد.

نگهدارنده هایی را که گلگیر را به سپر متصل می کنند بردارید (این ممکن است پیچ ، گیره یا موارد مشابه باشد).
سپر را کمی پایین بیاورید تا از سر راه خارج شود.
هر آنچه ممکن است در نزدیکی گلگیر نصب شود مانند چراغ ها را بردارید.
در صورت تعویض گلگیر جلو ، پیچ و مهره های زیر کاپوت را که گلگیر را در جای خود نگه می دارد ، بردارید.
گلگیر را بردارید.
برای نصب گلگیر جدید مراحل معکوس را انجام دهید.

گرچه این روند خیلی پیچیده نیست ، اما ما به شدت توصیه می کنیم وسیله نقلیه خود را به یک فروشگاه معتبر بدنه ببرید تا گلگیر شما تعویض شود. این کار به درستی انجام می شود.

چگونه گلگیر خمیده را برطرف می کنیم؟


اگر گلگیر شما فقط دندانه دار باشد ، یک رفع سریع وجود دارد که شامل تعویض کل گلگیر نیست. در زیر ما چند روش برای رفع گلگیر دندان دار را بحث خواهیم کرد.

مگش


اگر فرورفتگی نسبتاً کوچک باشد ، کمی مکش این کار را انجام می دهد. یک کشنده دندانه دار اتومبیل مانند این می تواند به سرعت و به راحتی دندان های کوچکتر را از بین ببرد.

برای دیدن اطلاعات بیشتر در آمازون اینجا را کلیک کنید.

آب گرم


اگر گلگیر پلاستیکی باشد ، آب گرم یک راه حل ساده دیگر است. مقداری آب بجوشانید و آن را روی ناحیه دندانه دار بریزید تا پلاستیک نرم شود. سپس ، فرورفتگی را از پشت به بیرون فشار دهید. اگر از این روش استفاده کنید ، منطقه آسیب دیده دقیقاً مانند گذشته به نظر نمی رسد ، اما با این وجود فرورفتگی ترمیم می شود.

پوشش گلگیر چیست؟


پوشش گلگیر قطعه ای از مواد است که برای پوشاندن روی گلگیر جلوی اتومبیل طراحی شده است برای زمانی که نیاز به کار در زیر کاپوت دارید.

این پوشش باعث می شود ناحیه گلگیر خراشیده نشود و هنگامی که به ماشین خم می شوید ، خراشیده نشود.

اگر هر کاری زیر کاپوت وسیله نقلیه خود انجام می دهید ، پوشش گلگیر یک سرمایه ارزشمند است. این لیست را بررسی کنید

1. پوشش عملکرد گلگیر عملکرد این پوشش توسط Performance Tool از وینیل سنگین و دارای کف پشتی برای دوام و محافظت بیشتر ساخته شده است. همچنین برای راحتی شما دارای جیب های داخلی است. ابعاد این پوشش 33 اینچ در 24 اینچ است.

2. پوشش گلگیر مغناطیسی Reizen Tech این پوشش گلگیر توسط Reizen Tech از مواد با کیفیت بالا و با دوام ساخته شده است و دارای یک روکش داخلی نرم است که مطمئناً از وسیله نقلیه شما محافظت می کند. همچنین دارای 8 آهن ربا قوی است که هنگام کار در زیر کاپوت ، آن را به طور سرجای خود ثابت نگه می دارد. ابعاد این پوشش 32 اینچ در 24 اینچ است.

3. ابزار نصب شده پوشش وینیل گلگیر این پوشش گلگیر توسط OEM TOOLS از وینیل سنگین و ناهموار ساخته شده است. این یک برجستگی ابزار است که به راحتی ابزار شما را در جای خود نگه می دارد در حالی که شما زیر کاپوت کار می کنید. به عنوان یک جایزه اضافی ، این پوشش گلگیر در رنگ های سیاه و سبز موجود است. ابعاد آن 27 اینچ در 34 اینچ است.سرجای خود ثابت نگه می دارد. ابعاد این پوشش 32 اینچ در 24 اینچ است.

گلگیر عقب خودروی لنسر میتسوبیشی 

گلگیر عقب پاجرو میتسوبیشی  گلگیر عقب اوتلندر میتسوبیشی 


با میتسوبیشی همراه باشید.