شاسی ماشین چیست؟

برای خیلی از مردم عادی این سوال مطرح است که شاسی ماشین کجاست؟ برای جواب این سوال نیاز است ابتدا بدانیم که ماشین به طور کلی از سه قسمت مهم پیشرانه، بدنه و شاسی تشکیل شده است که از مهمترین بخش های خودرو به شمار می روند. این علائم به شما کمک می کند که بفهمید پایه های موتور خودرو بد نصب شده است!

شاسی ماشین دارای ستون‌های فولادی است که مثل یک چارچوب مستحکم در کنار اجزای دیگر خودرو قرار دارد که اصطلاحا به آن ستون فقرات خودرو نیز گفته می شود. البته شاسی خودرو در حالت عادی قابل دیدن نیست. بر روی شاسی ماشین اجزای مهمی مثل: فنربندی، پیشرانه، سیستم انتقال قدرت، فرمان سوار می شود. مهمترین ویزگی های شاسی خودرو استاندارد عبارت اند از:

  • سبکی
  • حجم کم
  • استحکام
  • توان تحمل ضربه
  • مقاومت بالا
  • کم صدا بودن

اگر خودرو شما دارای شاسی استاندارد باشد، باعث می شود در تصادفات به سرنشینان حداقل ترین آسیب ممکن وارد شود.

اساسی ترین مشکلات شاسی ماشین

درخودرو همه چیز برروی شاسی سوار می شود و به همین دلیل مشکلات شاسی خودرو معمولا بسیاری از قطعات خودرو را درگیر می کند که در ادامه این مطلب می خواهیم به بررسی مشکلات شاسی خودرو بپردازیم.

کم شدن تسلط بر روی فرمان

اگر شما در حین رانندگی احساس کردید که ماشین به یک طرف کشیده می شود، حتی در کمترین میزان ممکن در مرحله اول باید سیستم چرخ و فرمان را مورد بررسی قرار دهید. اگر مطمئن شدید که سیستم چرخ و فرمان از تمام زوایا محورها سالم تشخیص داده می شود، در چنین شرایطی باید به صحیح بودن عملکرد شاسی شک کرد. تصادف و یا وارد شدن ضربه سنگین به محور ماشین باعث تاثیر مستقیم در سیستم سرشاسی و یا کمک‌ فنر می شود که نتیجه آن را در حین رانندگی زمانی احساس می شود که خودرو میل به کشیده شدن به یک طرف دارد. اگر می خواهید علائم خرابی شاسی ماشین را تشخیص دهید فرمان را رها کنید، اگر خودرو به یک سمت کشش داشت و شما برای حفظ مسیر مستقیم باید فشار بیشتری به فرمان نسبت به گذشته وارد می کردید از موارد مهم علائم خرابی شاسی ماشین است و همچنین اگر لاستیک محور جلو یا عقب خودرو شما زودتر از زمان استاندارد خود سایده شده نیز از علائم مهم خرابی شاسی ماشین بشمار می آید. 

میزان اصطکاک و صداهای غیر معمول

شنیده شدن صداهای نامتعارف از قسمت جلوبندی خودرو، صداهایی که نشان می دهد قطعات به صورت غیر استانداردی به هم برخورد می کنند و اصطکاک دارند. زمانی که بوشینگ‌های جلوبندی به صورت انحصاری در یک سمت خودرو هستند و با هم اصطکاک دارند نشان از آسیب‌دیدگی سرشاسی است. اگر آسیب دیدگی سرشاسی ماشین شدید باشد زمانی که خودرو در حال حرکت است، عملکرد ناصحیح بوشینگ‌ها و صداهای تولیدی آن بیشتر می شوند که تاثیر زیادی در به هم خوردن زوایای مهم چرخ و برهم زدن هندسه کلی فرمان دارد. همچنین تاثیر به هم خوردن زوایای چرخ می‌تواند در چهارشاخ پولوس (در خودروهای محور جلو) و شکستگی آن و یا بریدن خود پولوس تحت فشار زیاد مشاهده شود. مقاومت ماشین های ضد گلوله چقدر است؟

بررسی انحراف سیستم گشتاور

جهت‌گیری گشتاوری و یا Torque Steer به حالتی گفته می‌شود که خودرو زمانی که می خواهد سریع شتاب بگیرد میل به انحراف دارد و به یک سمت کشیده می‌شود. این مشکل در بسیاری از خودروها پیش می آید و همچنین زمانی که خودروهای قدرتمند رو به جلو که دارای سیستم گشتاور بالا هستند می خواهند شتاب گیری کنند، این مشکل به راحتی  حس می‌شود. اما چیزی که باعث می شود در زمان جهت‌گیری گشتاوری به سالم بودن و عملکرد صحیح  شاسی ماشین شک کرد، کشیده شدن همیشگی ماشین به یک سمت مشخص در زمان شتاب گیری است. اگر ماشین سالم باشد در زمان شتابگیری سریع ممکن است به سمت راست و یا چپ منحرف شود و انحراف آن قابل پیش‌بینی نیست ولی اگر یک طرف شاسی آسیب‌دیده باشد و این آسیب‌ دیدگی باعث برهم‌خوردن زوایای چرخ شود، این تغییر زاویه موجب ایجاد اصطکاک بیشتر در قطعات متحرک شده و در نتیجه طرف سالم‌تر نیروی پیشرانشی بیشتری ایجاد می‌کند و به همین دلیل خودرو میل پیدا می کند که به یک سمت مشخص انحراف داشته باشد.


پوسیده شدن شاسی

مواد ضد زنگ باعث می شود که شاسی خودرو کمتر آسیب ببیند و طول عمر مفید آن به شدت افزایش پیدا کند. ولی با این وجود امکان پوسیده شدن شاسی را نمی توان برای همیشه نادیده گرفت. شاسی خودرو به دلیل اینکه   طراحی پیچیده ای دارد و در تولید آن از آلیاژهای خاصی استفاده شده است، قطعه یکپارچه و منحصر‌به‌ فردی به حساب می‌آید. اگر شاسی دچار پوسیدگی شدید شود می‌تواند به دلیل فرسودگی و از دست دادن استقامت در قسمت های حساس دچار مشکل و تغییر زاویه شود. تعمیرات شاسی پوسیده به هیچ عنوان آسان نخواهد بود و هزینه و مشکلات بسیار زیادی خواهد داشت. هزینه و میزان سختی تعمیر شاسی ماشین به حدی است که تعمیرکاران زمانی که با شاسی پوسیده خودروهای قدیمی مواجه می شوند، اولین پیشنهادشان تعویض کامل شاسی (در خودروهای شاسی‌دار) است و نه تعمیر آن.

پدیده شاسی خوردگی

شاسی خوردگی معمولا در قسمت‌های جلو و عقب ماشین اتفاق می افتد. شاسی خوردگی خطر زیادی برای سرنشیان دارد، و از طرفی دیگر لرزش‌های خودرو به درون کابین انتقال پیدا نمی کند که در نهایت باعث افت قیمت خودرو نیز می شود.

جوشکاری در کابین ماشین

اگر اتاق خودرو آسیب دیده باشد معمولا دچار لرزش می شود و برای همین ممکن است اتاق را در چند نقطه جوش داده باشند. معمولاً روی نقاط جوش را بتونه و رنگ می‌زنند، پس تشخیص آن ساده نیست. پس بهتر است برای تشخیص سالم بودن شاسی خودرو زیر موکت کف خودرو و صندوق عقب را خوب بررسی کنید.

ریختگی رنگ

معمولا خودروهای تصادفی را پس از شاسی کشی بتونه می زنند و رنگ می کنند تا در نگاه افراد عادی ناهمواری  ها قابل تشخیص نباشد.