چک لست کارشناسی.docx (1).pdf

ممکن است  برای شما پیش آمده که با گذشت مدت کوتاهی از خرید خودرو به ظاهر سالم، با مشکلات فنی متعدد یا لکه رنگ روی بدنه برخورد کرده باشید؟ احتمالاً  شنیده‌اید که برخی از افراد سودجو، خودروهای تصادفی یا رنگ شده خود را تحت عنوان ماشین رنگ نشده و بدون تصادف با قیمت‌های بسیار گزاف به فروش می‌رسانند.

لذا در خرید خودرو عملیات کارشناسی خودرو نو و یا دست دوم قبل از خرید بسیار مهم است و تنها نباید به ظاهر خودرو و سلامت آن در حال حرکت اکتفا کرد، بلکه تمام قطعات خودرو و بدنه باید قبل از خرید کارشناسی شود تا خریداران خودرو از تحمل خسارت  و هزینه های مادی و معنوی گاهاً سنگین معصون بمانند. 

لازم به ذکر می باشد عملیات کارشناسی خودرو فقط شامل خودرو های کارکرده نمی شود، گاهاً در مواردی مشاهده شده است که حتی خودروهای صفر قبل از آنکه در نمایشگاه برای فروش عرضه گردند دچار مشکلاتی علی الخصوص در بدنه شده اند ولی متاسفانه به عنوان یک خودرو صفر در نمایشگاه عرضه می گردند. 

عاملیت 1709 با دارا بودن به روزترین تجهیزات و تنکسین های خبره و آموزش دیده عملیات کارشناسی خودرو را با کیفیت و دقت بسیار بالا و تضمین شده انجام می دهد به گونه ای که در صورت وجود مغایرت بین شرایط خودرو و برگه کارشناسی ظرف مدت 24 ساعت از زمان کارشناسی تا 2 برابر هزینه دریافت شده عودت داده خواهد شد . لازم به ذکر می باشد که در صورت انصراف از کارشناسی پیش از آغاز عملیات کلیه هزینه ها بلافاصله عودت می گردد. 

در کارشناسی خودرو که در این عاملیت انجام می پذیرد تکنسین ها با متصل کردن دیاگ به خودرو تمامی خطاها و ایرادات خودرو را چک می کنند بعلاوه تمامی قسمتهای خودرو اعم از بدنه، شاسی، اتاق خودرو، وضعیت فنی، موتور، گیربکس، آپشن ها، تست دیاگ، تست رانندگی، تست جلوبندی و تایرها و کلیه سرویس های ادواری انجام گرفته و قطعات تعویض شده از تاریخ شروع گارانتی به طور کامل مورد بازدید قرار می گیرد و به اطلاع خریدار می رسانند.

به طور خلاصه قسمتهایی که مورد بازدید قرار می گیرد به ترتیب زیر می باشد: 

 1. سوابق سرویس های ادواری 
 2. سوابق تعویض قطعات 
 3. دفترچه راهنما و سایر متعلقات 
 4. ریموت و ریموت یدک 
 5. غربیلک فرمان
 6. فرمان پذیری خودرو
 7. اتاق خودرو
 8. ضخامت بدنه
 9. پلوس
 10. جلوبندی
 11. قفل مرکزی خودرو
 12. رکاب خودرو
 13. ستون‌ها

 شاسی

 1. کف صندوق عقب
 2. صداهای غیر عادی موتور
 3. لاستیک‌ها
 4. تسمه‌ها
 5. لرزش موتور 
 6. کلاچ 
 7. دکمه استارت
 8. گیربکس
 9. روغن
 10. دمای موتور
 11. باتری
 12. یاتاقان‌ها
 13. سلامت سرسیلندر
 14. شماره موتور
 15. کارکرد خودرو
 16. شیفت ترونیک

بررسی شیشه‌ها، برف پاکن، بالابر شیشه

 1. سالم بودن چراغ‌های خودرو
 2. کمربند ایمنی
 3. آمپرها
 4. سیستم صوتی و اسپیکرها
 5. نمایشگر مولتی مدیا
 6. گرمکن شیشه جلو
 7. ترمز دستی
 8. سنسورها
 9. قفل‌های خودرو
 10. آچار چرخ + جک و سایر ابزار خودرو 
 11. کلیدهای تنظیم
 12. ایربگ
 13. روکش صندلی‌ها
 14. سیستم فرمان
 15. سیستم تعلیق
 16. گرمکن
 17. ترمز
 18. تسمه تایم
 19. اتاق خودرو
 20. لنت
 21. کمک فنر

توجه:

پیشهاد می گردد جهت ارئه خدمات مطلوب تر  و ایجاد هماهنگی حتی المقدور پیش از حضور در عاملیت از قبل جهت انجام عملیات کارشناسی وقت رزو نمایید. تلفن های واحد پذیرش جهت تعیین نوبت ٠٢١٧٧١٩٩٨٨٨ داخلی 106

خودرو بایستی پیش از عملیات کارشناسی کارواش برده شود و قسمت های مختلف آن خشک باشد. 

صندوق خودرو، روی صندلی ها و زیر صندلی ها کاملاً خالی باشد. 

حداقل زمان انجام عملیات کارشناسی 4 ساعت می باشد.