لوازم مکانیک خودرو

تعمیرکاران اتومبیل یا همان متخصصین مکانیک خودرو از ابزارهایی استفاده میکنند که تقریبا برای انجام بیشتر کارهای اتومبیل به برخی از آن ها نیاز خواهید داشت. جعبه ابزار ساده خودرو شما میتواند شامل پیچ گوشتی دوسو و چهارسو، چند سایز آچار، انبردست  و انبر قفلی باشد. به این لیست یک جک، مقداری روغن موتور و روغن ترمز نیز اضافه کنید. برای تعمیر اتومبیل لازم نیست تمام قطعات را از پیش تهیه نمایید؛ هر زمان که نیاز باشد میتوانید به فروشگاه های لوازم یدکی مراجعه نموده و قطعه مورد نیاز را خریداری نمایید.

بهتر است یک نسخه از دفترچه راهنمای اتومبیل خود نیز تهیه کنید؛ با این کار خواهید دانست هر قطعه دقیقا در کدام قسمت اتومبیل قرار گرفته است و احتمالا ساده ترین روش را برای تعویض برخی قطعات خواهید دانست. دفترچه راهنما باید با مدل و سال تولید خودرو یکسان باشد. توجه کنید ممکن است خودروهای یکسان در سال های مختلف و مدل های مختلف تفاوت هایی داشته باشند و این تفاوت به قیمت تلف شدن کلی زمان و انرژی خواهد بود، بهتر است از دفترچه های راهنمای عمومی استفاده نکنید.

نکته بعدی که باید بدانید در مورد خرید قطعات استوک یا کارکرده است. هرچند با خرید قطعات دست دوم مقداری پول صرفه جویی میکنید باید این ریسک را نیز بپذیرید که آن قطعه به درستی کار نکند و در نهایت هزینه های مازاد بیشتری برای تان ایجاد نماید.

در مواقع ضروری

اگر حین رانندگی در جاده یکی از چرخ های ماشین دچار مشکل شود یا  صبح زمستان ماشین استارت نخورد چه باید کرد؟

بهتر است هر کس درباره مکانیک خودرو یک سری اطلاعات اولیه داشته باشد؛ مثلا اگر باتری خودرو خالی شد بدانید چطور آن را روشن کنید، در این صورت لازم نیست با امداد خودرو تماس بگیرید و مجبور شوید با کمک جرثقیل تا تعمیرگاه بروید؛ با همین اطلاعات اندک تا میزان زیادی در زمان و هزینه صرفه جویی خواهد شد. به خصوص اینکه در مورد ماشین های مدل بالاتر این هزینه ها ممکن است خیلی زیاد باشد.

کمی وقت صرف کنید و پیش از آنکه چنین مشکلاتی پیش بیاید کمی خود را با ماشین و نحوه کارکرد آن آشنا سازید. در مواقعی که نمیتوانید اتومبیل را روشن کنید ممکن است بتوانید از یک دوست یا فامیل بخواهید ماشین را بکسل کند. بهتر است روش صحیح اتصال سیم بکسل را نیز یاد بگیرید تا به ماشین و اشخاص دیگر آسیب نرسانید.

رفع ایرادات احتمالی

مایعی که از زیر ماشین چکه میکند چیست؟ آیا دودی که از اگزوز خارج میشود طبیعی است؟ صدای موتور باید همین شکل باشد؟ اگر پاسخ این سوالات را بدانید برخی مشکلات را پیش از آنکه به یک دردسر جدی تبدیل شوند رفع خواهید کرد و لازم نیست هر هفته به مکانیک خودرو مراجعه کنید.

در مورد چکه ها میتوان آنها را از روی رنگی که دارند مشخص نمود. یک دستمال کاغذی زیر قسمتی که چکه میکند بگذارید. اگر سبز یا صورتی بود احتمالا مایع رادیاتور نشت میکند. روغن موتور زرد رنگ است و روغن هیدرولیک به قرمزی گرایش دارد. هر مایع خودرو رنگی خاص دارد که تشخیص آن را  راحت میسازد.

دود خروجی از اگزوز هم میتواند هشداری باشد که وقت سر زدن به مکانیک خودرو است. اگر دودی  که از اگزوز خارج میشود سفید، آبی و یا سیاه باشد به معنای مشکلی در سیستم موتور اتومبیل است. ممکن است مشکلی در سوپاپ ها، یا واشر سر سیلندر وجود داشته باشد و بهتر است وقت را تلف نکنید و هر چه سریعتر با مکانیک خودرو خود تماس بگیرید.

علاوه بر اینها باید به صداهای غیر متعارف و محل ایجاد آن نیز توجه کنید. برخی صداها که نشان دهنده کم شدن روغن هیدرولیک یا روغن ترمز هستند. جوش آوردن خودرو و استارت نخوردن آن نیز از مشکل های رایج اتومبیل است.

خبر خوب این است که برای هر مشکل اتومبیل یک دلیل منطقی وجود دارد. باید احتمالات ممکن را بررسی کنید تا دلیل اصلی مشکل را بیابید. مکانیک خودرو نیز از همین روش برای تشخیص مشکل استفاده میکنند.

تعمیراتی که خودتان میتوانید انجام دهید

برای برخی تعمیرات اساسی بهتر است به مکانیک خودرو مراجعه کنید اما برخی کارها را میتوانید خودتان انجام دهید. برخی کارها مثل تعویض روغن و فیلتر خودرو یا خالی کردن آب رادیاتور کارهایی است که باعث صرفه جویی در هزینه های سالیانه خواهد شد.