هنگام فرار از مهلکه، برخی مدل های خودرو حتی مجهز به لوازم دیده شده در ماشین جیمزباند و سیستم ایمنی
عقب است که قابلیت پخش دود برای متوقف یا منحرف کردن خودروهای تعقیب کننده را دارد. همچنین نشانگر مغناطیسی نصب شده در زیر خودرو، راننده را از وجود بمب های کنترل از راه دور یا هرگونه سیستم ردیابی که به آن وصل شود، مطلع میک‌ند. جنس لاست کی خودرو مشابه لاست کی هواپیماهای مسافربری بوده و در مقابل تیراندازی مقاوم هستند. هزینه ساخت مدل کامل خودروی Knight XV ، بالغ بر 800،000 دلار آمر کیا می شود.

 برخلاف تصور مردم، چنین خودرویی در شهری مانند تورنتو ساخته م یشود، که فرسنگ ها از مناطق پرخطری چون عراق و افغانستان دور است. درحالی که نمای بیرونی خودرو مانند تانک دیده م یشود، داخل آن از دکوراسیون مجللی برخوردار است: تلویزیون ال سی دی پهن، بار ، یخچال و صندلی های چرمی درجه کی که می تواند به شکل سفری یا مذاکره ای چیده شوند. سرنشینان این خودرو م يتوانند از طریق 4 دوربین مداربسته نصب شده بر روی آن، که تصاویر را به لپ تاپ آنها منتقل میک‌ند، اطراف خودرو را کنترل کنند. هم اکنون شرکت سازنده، سفار شهای زیادی از سوی موسسات و افراد ثروتمند جهان، از جمله عربستان دریافت کرده است. برخی از خریداران در نظر دارند از این وسیله برای نقل و انتقال کودکان خود به مدرسه استفاده کنند. آقای ویلیام می گوید: والدین بخاطر ایمنی و رانندگی آسان و کودکان نیز بخاطر شباهت آن با ماشین های ترانسفورمر و یا بت من، به این خودرو علاقمند هستند.

 فقط انتقال خودرو به عربستان سعودی، حدود 50،000 دلار هزینه دربردارد. خودروی XV مورد توجه گروه های گانگستری و قاچاق مواد مخدر نیز قرار گرفته، که شرکت سازنده، تاکنون برخی از سفارش های مشکوک را رد کرده و یا قبل از پذیرش، با مقامات مسئول هماهنگ میکند. ویلیام مایزلین، رییس شرکت Conquest می گوید، آنها 14 سال در  تولید خودروهای زرهی تجربه دارند که برخی از آنها هم اکنون
در عراق مورد استفاده قرار می گیرد. اما امسال، او تیم جدیدی از مهندسان اتومکان کی را تش یکل داده که بر روی ساخت مستحکم ترین خودرو در تورنتو کار کنند. از نتایج تحقیقات آنها، ابداع نوع قوی و بسیار محکم شیشه های ضد گلوله برای همین خودرو است.