عیب یابی خودرو از روی صدا ، نکته ای است ؛ که توجه به آن می‌تواند، خودرو را از آسیب های جدی بعدی محافظت کند. عیب یابی خودرو از روی صدا یک تکنیک در مکانیکی خودرو است، با آگاهی از این که دلیل صدای خودرو چیست؟ امکان رفع عیب در قطعه مورد نظر فراهم آمده و از آسیب به قسمت‌های دیگر ماشین جلوگیری می‌شود. پیدا کردن ایراد اولین گام در رفع آن است، عیب یابی خودرو از روی صدا، دقیقا یافتن ایراد و مشخص کردن قطعه معیوب در خودرو است . 

برخی صداها در خودرو ممکن است در ابتدا غیرعادی باشد اما بعد از مدتی متوجه می‌‌شوید که صداها طبیعی‌اند و خودرو مشکلی ندارد اما گاهی اوقات شنیدن صدای جدید و غیر طبیعی یک هشدار است و باید آن را جدی گرفت مخصوصا اگر صداها مربوط به موتور خودرو باشد.

موتور خودرو، قلب خودرو است و آسیب‌های به ظاهر کوچک می‌تواند قلب خودرو را از پا در آورد. صداهای غیر طبیعی در خودرو را نباید نادیده گرفت مخصوصا اگر مربوط به موتور خودرو باشد در ادامه به صداهای غیر طبیعی در موتور خودرو می‌پردازیم و علل آن را بررسی می‌کنیم.

1 . صدای تیک تاک ساعت

شنیدن صدای منظم تیک تاک ساعت از خودرو به دو دلیل می‌تواند از سوپاپ‌ها باشد. با عیب یابی خودرو از روی صدا یکی از دلایل احتمالا ناشی از کمبود روغن است و دیگری می‌تواند به دلیل سفت شدن فیلتر باشد. صدای تیک تاک منظم معمولا از بالای موتور خودرو به راحتی شنیده می‌شود و علت آن را باید در فیلتر روغن خودرو (ممکن است به دلیل کمبود روغن یا کیفیت نامطلوب آن باشد) جست‌و‌جو کرد.

2 . صدای جیغ‌ مانند پس از روشن‌ کردن خودرو

اگر پس از روشن ‌کردن خودرو صدایی جیغ ‌مانند می‌شنوید که پس از گرم‌ شدن خودرو از بین می‌رود، با عیب یابی خودرو از روی صدا مشکل از تسمه دینام است. اگر این تسمه را تعویض کردید و صدای ماشین قطع نشد، ممکن است تنسیونر (تنظیم‌کننده کشیدگی تسمه) آن فرسوده شده باشد. برای اینکه مطمئن شوید، درهنگامی‌که موتور دارد کار می‌کند، روی تسمه دینام آب اسپری کنید. مواظب باشید آب روی خودتان نپاشد. اگر صدای ماشین قطع شد، تسمه دینام فرسوده است. موتور را خاموش کنید و تسمه را بررسی کنید که جایی از آن پارگی یا ترک دارد یا خیر.

اگر هنگام خاموش کردن خودرو صدایی شبیه جیغ می‌شنوید با عیب یابی خودرو از روی صدا احتمالا مشکل از تسمه است و باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید. اگر صدای جیغ بعد از خاموش شدن موتور ادامه داشته باشد باید سرپوش فشار رادیاتور را بررسی کنید چرا که ممکن است واشر آسیب دیده و نیاز به تعویض داشته باشد.

۳ . صدای کلیک کلیک در هنگام دور زدن

اگر در هنگام دور زدن یا گاز دادن صدای کلیک کلیک می‌شنوید، پلوس خودرو ایراد پیدا کرده است. با عیب یابی خودرو از روی صدا ممکن است سرپلوس یا میله آن مشکل داشته باشد. اگر فرمان را به سمت راست می‌چرخانید این صدا را می‌شنوید، میله سمت راست مشکل دارد و بالعکس. شاید هم این نوع صدای ماشین به دلیل میله رابط چرخ و فرمان باشد که شل شده است. این مورد را سریعا به مکانیک نشان دهید، زیرا خطرناک است و ممکن است در هنگام رانندگی نتوانید به‌راحتی خودرو را کنترل کنید.

4 . صدای تق تق

اگر صدای تق تق از موتور خودرو می‌شنوید باید آن را جدی بگیرید این صدا می‌تواند به دلیل وجود کربن در موتور و اهرم سوپاپ‌ها باشد. البته دلیل دیگری مانند یاتاقان ماشین و پیستون هم می‌توانند باعث ایجاد صدای تق تق باشد اگر صدا از این دو باشد ممکن است آسیب جدی به موتور وارد شود. اگر صدای تق تقی که می‌شنوید خفیف باشد باید سوخت خودرو را بررسی کنید چراکه سوخت نامناسب می‌تواند دلیل ایجاد این صدا باشد.

5 . صدای تقه از زیر ماشین

صدای تقه از زیر ماشین یکی از نکات عیب یابی خودرو از روی صداست، این موضوع کاملا با وضعیت لنت ها و جایگیری درست لنت ها مرتبط می‌باشد، ممکن است لنت ها در زمان تعویض یا به درستی جا نگرفته یا اینکه لق شده، گاهی هم در اثر فشار زیاد به ترمز دو فنر موجود در زیر ترمزها آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد، اما در موارد دیگر نیز ممکن است، این ایراد از پلوس خودرو یا دسته موتور باشد که باید با مراجعه به مکانیک برای رفع این مشکل اقدام کنید.

اگر از پایین خودرو صدای ضربه‌ زدن یا تق‌تق بشنوید، با عیب یابی خودرو از روی صدا مشکل از یاتاقان متحرک یا یاتاقان اصلی است. در این حالت به اصطلاح می‌گویند خودرو یاتاقان زده است.
اگر صدای ماشین از بخش مرکزی خودرو به‌گوش برسد و شبیه صدای سیلی ‌زدن باشد، احتمال دارد رینگ پیستون یا دیواره پیستون فرسوده شده باشند.
در هر دو حالت، اگر با شنیدن صدای تق‌تق یا سیلی ‌زدن بی‌توجهی کنید و خودرو را خاموش نکنید، ممکن است موتور بسوزد. برای بردن خودرو به تعمیرگاه، بهترین کار این است که با امداد خودرو تماس بگیرید

6 . تنفس غیرطبیعی خودرو

برای آب بندی اتصالات فلزی در موتور از واشرهای پلاستیکی استفاده می‌شود تا از نشتی جلوگیری کند. اگر یکی از واشرهای گلویی اگزوز آسیب ببیند، دود اگزوز به جای اینکه خارج شود به داخل برمی‌گردد و صدای ویز ویز یا تاپ تاپ شنیده می‌شود. در خودروهای انژکتوری اگر واشر منوفیلد آسیب ببیند سبب نوسان در دور موتور می‌شود ( مانند خرابی استپر موتور خودرو )و صدای نشتی هوا شنیده می‌شود.

7 . صدای سیلندرها

اگر چیزی در سیلندرها وجود داشته باشد صدای آن به وضوح شنیده می‌شود. با عیب یابی خودرو از روی صدا این اجسام ممکن است هنگام تعویض شمع ماشین و بازکردن ورودی هوای موتور وارد سیلندر خودرو شود کهع با بازکردن سیلندرها می‌توان آن را خارج کرد.

8 . صدای کمپرس سیلندر

اگر واشر سرسیلندر از بین رفته باشد، با عیب یابی خودرو از روی صدا هنگام اشتعال یک سیلندر به سیلندر کناری سرایت می‌کند و قدرت موتور کم می‌شود. اگر مشکل خودرو از کمپرس سیلندر باشد، صدای آن واضح است و متخصصان به راحتی آن را تشخیص می‌دهند.

9 . صدایی که در دست‌انداز یا عبور از سرعت‌گیر می‌شنوید

اگر درهنگام عبور از سرعت‌گیرها یا دست‌اندازهای جاده صدایی شبیه بنگ، صدای ساییدگی، جیرجیر یا کلانک می‌شنوید، با عیب یابی خودرو از روی صدامشکل به میل موج‌گیر یا بوش‌های دو سر آن برمی‌گردد. اگر صدای ماشین این‌طور باشد معمولا باید هنگام رانندگی احساس کنید سیستم تعلیق خودرو سست است و خودرو تعادل ندارد. توصیه می‌کنیم هنگام تعویض، میل موج‌گیر و بوش‌ها را همزمان عوض کنید.
گاهی ممکن است این صدای ماشین به‌دلیل فرسودگی کمک‌فنر و اجزا، بوش طبق (control arm bushing) یا قطعات استرات بار باشد.

10 . صدا هیس ‌مانند شبیه صدای خروج هوا زیر داشبورد

این صدای ماشین معمولا در هنگام فشردن یا رها کردن پدال ترمز شنیده می‌شود. ممکن است چندثانیه پس از خاموش‌ کردن خودرو هم آن را همچنان بشنوید. با عیب یابی خودرو از روی صدا این صدا نشانه مشکلی در سیستم تقویت ترمز (بوستر) است. برای رفع آن باید این سیستم تعمیر شود. ممکن است بوت یا مهروموم تقویت‌کننده ترمز شکسته یا فرسوده باشند.
اگر این صدای ماشین را فقط در زمان روشن یا خاموش کردن سیستم گرمایشی/ سرمایشی خودرو می‌شنوید، احتمال دارد فن که زیر داشبورد نصب شده است خراب شده باشد. گاهی این صدا فقط زمانی شنیده می‌شود که سیستم را روی آخرین درجه تنظیم کرده باشید.

اگر در زمان خاموش و متوقف کردن پیشرانه این مورد پیش می‌آید، حتما مایع خنک کننده موتور و یا ضد یخ از جایی درون پیشرانه نشت کرده است. عیب یابی خودرو از روی صدا، در این قسمت جوش آوردن خودرو را متذکر می‌شود. نشتی لوله مکش دلیل دیگر ایجاد این صدا است.

11 . صدای ضربه در موتور

زمانبندی بین پیستون و سیلندر باید هماهنگ باشد و اگر این هماهنگی از بین رود صداهای شدیدی از موتور شنیده می‌شود. که می‌تواند به دلیل  دمای بالای موتور، زمان بندی پیستون و… باشد که در هر صورت برای موتور خودرو مضر است.

12 . صدای سوت ‌مانند

اگر خودرو روشن است و از داخل خودرو صدایی سوت‌ مانند می‌شنوید، با عیب یابی خودرو از روی صدا ممکن است مشکل از نوارهای آب‌بندی (عایق) خودرو باشد. اما اگر صدای سوت از زیر کاپوت می‌آید، ممکن است مشکل جدی‌تری داشته باشد:
ممکن است شیلنگ‌های سیستم خنک‌کننده موتور خودرو که معمولا کم‌دوام هستند، ایراد پیدا کرده باشند. گردش مداوم هوا و مایع خنک‌کننده در موتور خودرو باعث می‌شود در این شیلنگ‌ها ترک‌هایی ایجاد شود یا مهروموم لایه خلاء آنها بشکند. خروج هوا از این سوراخ‌ها صدایی سوت‌ مانند ایجاد می‌کند.
اگر پس از خاموش‌ شدن خودرو بازهم صدای سوت می‌شنوید، باید درپوش فشار رادیاتور را بررسی کنید. احتمال دارد مهروموم واشر لاستیکی آن شکسته باشد که هوا از آن بیرون می‌زند و صدایی سوت ‌مانند ایجاد می‌کند.

13 . شنیدن صدای قیژ هنگام استارت زدن

شنیدن چنین صدای مربوط به تسمه دینام ماشین و یا تسمه تایم است و باید آن را تعویض کرد.صداهای غیرعادی که هر روز  تکرار می‌شوند نشان دهنده یک اشکال در خودرو‌اند و باید برای رفع آن اقدام کرد. عیب یابی اشکال از روی صدا را جدی بگیرید چرا که به توجهی سبب رفع آن نمی‌شود و می‌تواند مشکلات جدی تری را ایجاد کند.

14 . صدای تیک‌تیک

اگر از موتور روشن خودرو صدای تیک یا کلیک می‌شنوید، با عیب یابی خودرو از روی صدا ممکن است صدا از پیستون‌ها باشد. برای اینکه پیستون‌ها نرم و روان کار کنند، باید چرب باشند. بنابراین اگر سطح روغن پایین آمده باشد صدای پیستون‌ها بلند می‌شود. بنابراین با دیپ‌استیک یا میله ژرفاسنج اول سطح روغن را در مخزن بررسی کنید. اگر مشکل از کمبود روغن نبود، اتومبیل را به تعمیرگاه ببرید.

15 . علت صدای زیاد موتور ماشین

از اصلی ترین قطعات خودرو که ممکن است، عیب ناشی از عملکرد آن منجر به آسیب جدی به ماشین گردد؛ موتور خودرو می باشد. عیب یابی خودرو از روی صدا در این موضوع بسیار موثر است. علت صدای زیاد موتور ماشین در ممکن است، متفاوت باشد. این صدا می‌تواند، در اثر اختلال در عملکرد قطعاتی مثل سوپاپ ماشین به دلیل کمبود روغن موتور و سفت شدن فیلتر، یاتاقان زدن که آن هم به علت کمبود روغن کاری و روانکاری موتور است، آسیب دیدن واشرگلویی متصل به اگزور، زنجیر تایم که نقص در آن به موتور آسیب جدی وارد می‌کند، ایجاد جسم خارجی در سیلندر که در زمان تعویض شمع ممکن است وارد سیلندر شوند،دسته موتورها، در اثر آسیب به قسمت پلاستیکی آنها،و درنهایت ضربه به موتور که در اثر زمانبندی اشتباه واشر سرسیلندر بین دو سیلندر ایجاد شده و منجر به کاهش قدرت موتور می گردد.

16 . صدا‌های غیرعادی در پیچ و خم ها

شنیدن صداهای غیرعادی هنگام پیچدن می‌تواند دلایل مختلفی از جمله کم بودن میزان باد تایرها، همراستا نبودن چرخ‌ها و آسیب دیدن پلوس باشد. اگر صدا را در سرعت پایین می‌شنوید پمپ هیدرولیک را بررسی کنید.

17 . صداهای غیرعادی هنگام ترمزگیری

درصورتی که هنگام ترمز گرفتن صدای کشیده شدن دو فلز روی هم را می‌شنوید با عیب یابی خودرو از روی صدا به احتمال زیاد اشکال در لنت ترمز یا پدال ترمز است که باید به سرعت آن را تعمیر کنید چراکه می‌تواند خطرناک باشد. اگر هنگام ترمزگیری صدای تقه شنیده شود کالیپر آسیب دیده یا به درستی نصب نشده است.

18 . صدای غیرعادی در هنگام دور زدن

اگر فقط در هنگام دور زدن صدای غیرعادی از اتومبیل می‌شنوید ، با عیب یابی خودرو از روی صداممکن است لاستیک‌ها کم‌باد باشند یا اینکه ساییده شده باشند. اگر مشکل از چرخ‌ها نبود، ممکن است بلبرینگ فرسوده شده باشد یا چرخ‌ها به‌خوبی بالانس نشده باشند.


19 . صدای غیرعادی هنگام گاز دادن

اگر هنگام گاز دادن صدای غیرعادی می‌شنوید احتمالا اگزوز خودرو سوراخ است. این مشکل برای خودرو جدی نیست اما می‌تواند سبب برگشت گاز به اتاق خودرو باشد که برای سرنشینان آن خطرناک است.

20 . دلیل صدای زوزه در خودرو

اگر صدای زوزه در خودرو به گوش برسد معمولا اشکال را باید در دیفرانسیل یا گیربکس ماشین جست‌و‌جو کنید.

21 . لرزش در بدنه خودرو

اگر همزمان لرزش در بدنه خودرو و صدای غیرعادی می‌شنوید احتمال می‌رود که پایه‌های موتور شکسته باشد. البته پاره شدن بست‌های اگزوز نیز می‌تواند دلیل لرزش بدنه و ایجاد صدای غیرعادی شود.

22 . صدای یک یا چندبار کلیک

اگر صدای کلیک شنیدید و به‌دنبال آن خودرو روشن نمی‌شود، باتری خودرو خوابیده است. ممکن است یک کلیک بشنوید یا چند کلیک، فرقی نمی‌کند. اگر بعد از آن خودرو روشن نشود، مشکل آن به‌وضوح باتری است و باید باتری را عوض کنید.

23 . صدای انفجار از اگزوز

اگزوز خودرو وظیفه خارج‌ کردن دود ناشی از احتراق سوخت در موتور خودرو را دارد. اگر لوله اگزوز فرسوده شده باشد، زنگ زده و نشتی پیدا می‌کند. اگر صدایی مانند انفجار شنیدید و بوی دود اگزوز را حس کردید مشکل از اگزوز است.

24 . صدای انفجار در خودرو

صداهای تولید شده همیشه مربوط به سیستم داخلی ماشین و موتور نیست، گاهی قطعات خارجی اتومیبل در صورت عملکرد نامتناسب تولید صدا می‌کنند، که در این صورت عیب یابی خوردرو از روی صدا متمرکز بر قطعات بیرونی مثل اگزوز می باشد، عمده ایراد ناشی از صدای انفجار مانند تولید شده، در اثر مخطوط سوخت وهوا که بیش از اندازه غنی شده؛ است. که دلیل دیگر آن می‌تواند، عملکرد نامطلوب و ناقص کاتالیزور اگزوز باشد.

25 . صدای ترکیدن یا انفجار ریز در محفظه موتور (پیشرانه)

مشکل در سیستم جرقه زنی، گرفتگی فیلتر بنزین، شمع های کثیف یا فرسوده، وایر شمع های آسیب دیده و یا کاتالیزور اگزوز خراب، عامل اصلی ایجاد این صدا در خودرو می‌باشد.

26 . صدای خس خس از اعماق موتور خودرو

با عیب یابی خودرو از روی صدا، در این حالت با بررسی این صدا ایراد در سیستم اگزوز و یا لنت ترمز معیوب تشخیص داده می‌شود.

27 . صدای زوزه موتور ماشین

اگر در صورت گاز دادن و یا شروع حرکت صدای زوزه مانندی از موتور ماشین شنیده شد، در این صورت موردی که در عیب یابی خودرو از روی صدا باید به آن توجه کنید، این است که در صورتی گرفتن سرعت یا شتاب خودرو، حالت این صدا تغییر می‌کند، به احتمال زیاد دیفرانسیل به روغن کاری نیاز دارد، سطح سیبک ها دچار پوسیدگی شده، گیربکس نقص پیدا کرده و یا بلبرینگ چرخ ها آسیب دیده است. این نوع صدا ها چون در زیر خودرو تشدید شده و منعکس می‌شوند، عیب یابی از طریق آن ها یک مقدار سخت است.

برگرفته از سایت https://khedmatazma.com/