علت سر و صدای داخل ماشین

صدای داخل ماشین

ناهمواری سطح جاده، باد بیش از اندازه لاستیک‌ها و عوامل دیگر؛ به طور کلی اگر شرایط جاده‌ای استاندارد نباشد ضرباتی به بدنه‌ی خودروها وارد می‌آید که در دراز مدت موجب آسیب و تولید سر و صدای دائم اتومبیل می‌شود.

 عملکرد صحیح

هم چنین عدم عملکرد صحیح کمک فنرها و بوش‌های لاستیکی موجود در طبق‌ها نیز موجب خساراتی به اتاق گردیده و ممکن است برخی از نقطه جوش‌های اتصال بین قطعات فلزی بدنه به یکدیگر را سست کرده و ایجاد سر و صدا نمایند. در صورت خرابی این قطعات و عدم تعویض آن‌ها خسارت به بالاترین حد خود خواهد رسید.

 عوامل موثر

از عوامل مؤثر دیگر در بروز سر و صدا را می‌توان به نحوه‌ی را‌نندگی افراد اشاره کرد، چرا که برخی رانندگان با معکوس کشیدن‌های نا‌ به‌ هنگام و هم چنین حرکات مارپیچی و مانورهای غیر استاندارد زمینه را جهت این مشکلات ایجاد می‌نمایند. از دیگر موارد ایجاد سر و صدای اضافی اتاق می‌توان به استفاده نادرست از درب‌ ها که معمولاً شامل محکم کوبیدن درب‌ها، آویزان شدن و تکیه دادن به درب‌ها اشاره نمود.  

 عوامل صدای داخل ماشین
اصولاً عوامل سر و صدا به دو دسته استاتیک و دینامیک تقسیم می‌گردند که ما سعی بر آن داریم که مهم‌ترین آن‌ها را بررسی نمائیم.

۱ - سر و صدای ناشی از عدم عملکرد صحیح قطعات الکتریکی

۲ - سر و صدای ناشی از عدم عملکرد صحیح قطعات تریمی (داخل کابین) فرمان هیدرولیک محور جلو و عقب

۳ - سر و صدای ناشی از عدم عملکرد اصولی قطعات جانبی موتور (دسته موتورـ تسمه‌‌هاـ لنت‌‌هاـ منیفولد هوا)

۴ - سر و صدای ناشی از موتور خودرو

اهمیت کارکرد اصولی

۱ - گاهی اوقات بدلیل فرسودگی برخی از قطعات الکتریکی همانند پمپ بنزین، رله‌ها، موتور، برف پاکن و بخاری، شیر برقی دور آرام، انژکتورها شاهد برخورد با نویزهای مزاحم هستیم که گاهاً موجب خستگی راننده نیز می‌گردند و امنیت رانندگی و سرنشینان را به مخاطره می‌اندازند. هم چنین وجود ایراد در برخی از این قطعات مانند پمپ بنزین و رله ممکن است موجب توقف ناگهانی خودرو گردیده و حتی جان سرنشین‌ها را در معرض خطر بیاندازد. از این رو باید هر چه سریعتر نسبت به رفع عیب و یا تعویض این قطعات اقدام نمود.

با توجه به موارد فوق‌الذکر و اهمیت کارکرد اصولی این قطعات برقی بهتر است مالکان خودرو نسبت به انجام بازدید‌های دوره‌ای اقدام نموده و از بروز این مشکلات و تلفات انسانی ناشی از آن جلوگیری به عمل آورند. 

نقش تزئینات

۲ - اصولاً به تمام قطعاتی که در داخل کابین خودرو قرار گرفته و مخصوصاً نقش تزئین خودرو را برعهده دارند یا قطعات دیگر را کاور می‌کنند، قطعه‌های تریمی گفته می‌شود. گاهی اوقات سرما و یا گرمای بیش از حد بر روی عملکرد پاره‌ای از قطعات تریمی همانند داشبورد و رو دری‌ها تأثیر گذاشته و موجبات سر و صدا را در آن‌ها فراهم می‌نماید. شایان ذکر است کیفیت ساخت و مواد اولیه به کار رفته شده در قطعه نیز از عوامل تأثیر گذار در بروز سر و صدا و یا ایجاد فواصل نامنظم در این قطعات می‌باشند.

دلایل دیگر صدای داخل ماشین

از دیگر دلایل بروز سر و صدا در قطعات تریمی می‌توان به مونتاژ نادرست، نفوذ آب و عدم به کارگیری از سیلر مرغوب اشاره نمود. هم چنین بعضی از قطعات مانند پدال‌های ترمز، کلاچ و پدال گاز پس از مدتی بایستی به دلیل ماهیت ساختاری که دارند؛ به صورت دوره‌ای گریس کاری یا روغن کاری شوند تا هم نرمتر و بدون صدا عمل نمایند و هم چنین دچار خوردگی فلز نشوند. از دیگر مواردی که معمولاً ایجاد سر و صدا کرده و ممکن است ذهن راننده را به ایراد موارد فنی سوق دهد، عدم نصب درست آچار چرخ، جک خودرو و زاپاس می‌باشد که معمولاً در قسمت عقب و صندوق عقب خودرو نصب می‌گردد. لذا جهت جلوگیری از ایجاد سر و صدا لازم است قطعات فوق دقیقاً مطابق دستور‌العمل مربوطه در دفترچه راهنما در محل خود نصب شوند.

صدای داخل ماشین

۳ - با توجه به اهمیت صداهای مخرب خصوصاً در هنگام روشن نمودن خودروها و استمرار این صداها و این که چقدر می‌توانند بر سلامت خودرو و نحوه رانندگی تأثیر گذارند؛ یا موجبات افزایش هزینه و زمان تعمیر را در بر داشته باشند، لزوم بررسی دقیق صداها از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد . لذا از عاقلانه‌ترین روش تشخیص زود هنگام علت وجود صدا و رفع هرچه سریعتر آن می‌باشد.

ـ خرابی قطعات جانبی موتور اصلاً نباید کم اهمیت جلوه داده شوند چرا که در صورت عدم توجه اکثراً موجب بروز عیب‌های بزرگتری می‌گردد که زمینه توقف خودرو را به وجود آورده و هم چنین موجب افزایش هزینه‌ها می‌گردند. جهت تنویر اذهان عمومی این موضوع می‌توان به بحث پاره شدن دسته موتور و دسته گیربکس اشاره نمود که سبب بیرون زدن کلگی پلوس چرخ‌ها و نهایتاً واژگونی خودرو گردد.

ـ هم چنین ممکن است لقی بیش از اندازه قطعات نگهدارنده‌ی موتور به شاسی و گیربکس موجب بیش از حد کشیده شدن دسته سیم‌ها گردد که باعث بیرون زدن سرسیم کا‌‌نکتورها و یا پارگی خود سیم‌کشی موتور و عدم ارتباط آن‌ها با ECU موتور و یا باتری گردد. این اتفاق موجب توقف خودرو یا ایرادهای عملکردی گردد و رانندگی را مختل و یا غیر ممکن سازد.

علت سر و صدای کابین خودرو چیست؟

صدای کابین


یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند نقش چشمگیری در علت سر و صدای خودرو داشته باشد، شاسی خودرو است. شاسی خودرو برای کابین مانند اسکلت خودرو است که سیستم تعلیق، چرخ‌ها، فرمان و اکسل را بر روی خود به یدک می‌کشد. اگر قطعات شاسی خودرو دچار آسیب شوند یا پس از استفاده طولانی‌مدت مستهلک شود سر و صدای آن به داخل کابین نفوذ می‌کند.

عوامل سر و صدای کابین و نحوه تشخیص آن

حتما برای شما هم پیش آمده که پس از سواری با یک خودروی 100 هزار کیلومتر کارکرد، صداهای مختلفی را از درون کابین بشنوید که به مرور زمان باعث اذیت شدن سرنشینان یا حتی در برخی موارد از بین رفتن تمرکز راننده می‌شود.

عوامل ناشی از این اتفاق می‌تواند مربوط به داخل کابین یا قطعات خودرو باشد که باعث به‌وجود آمدن سر و صداهای بعضا ناهنجار در داخل کابین می‌شود.

به‌طور کلی باید گفت عواملی که باعث ایجاد سر و صدا در داخل کابین می‌شوند عمدتا به دو عامل اصلی استاتیکی و دینامیکی تقسیم می‌شوند که در این بخش سعی داریم به مهم‌ترین عوامل مشترکی که باعث ایجاد سر و صدا در داخل کابین خودرو می‌شوند، بپردازیم.

عوامل اصلی ایجاد سر و صدا در کابین خودرو

صدای نویز در موتور

اگر خودروی شما دارای یک موتور بنزینی، دیزل، LPG یا CNG باشد، باید برای علمکرد صحیح و جلوگیری از ورود صدا به کابین، در دور پایین و بالا، صدای موتور به صورت نرمال به گوشتان برسد. در غیر این صورت موتوری که باعث ایجاد سر و صدا در قسمت جلو ماشین شود، به تدریج این صدا را به داخل کابین انتقال خواهد داد. بنابراین به‌عنوان یک نقطه شروع، از سلامت موتور مکانیکی خود اطمینان حاصل کنید.

صدای اگزوز


اگر بخواهید صدای اگزوز خود را به‌عنوان یک صدا خفه‌کن برای ایجاد جریان آزاد در خودرو استفاده کنید، این کار در طولانی‌مدت به‌دلیل تمایل به زنگ زدن و ایجاد حفره‌های کوچک در قسمت اگزوز خودرو باعث ایجاد سر و صدا در کابین می‌شود.

سر و صدا در قطعات تعلیقی

یکی از منابع عمده در تولید سر و صدا قسمت‌های تعلیقی خودرو مانند میله‌های اتصال واشر، اتصالات توپی و بلبرینگی است که در صورت عدم چکاپ و کم‌کاری در رسیدگی به این قطعات باعث بروز مشکلات صدایی در قسمت کابین نیز می‌شوند.

صدای نویز بادی شکل


سر و صداهای باد ناشی از سرعت بالا در جاده، در بسیاری از خودروها اجتناب‌ناپذیر است، این موارد در خودروهای سبک‌تر مانند SUV بیشتر به چشم می‌آید، اما شما می‌توانید با اعمال برخی تغییرات، این نویزها در قسمت کابین را به حداقل برسانید.

یکی از این راه‌ها این است که شما می‌توانید پوششی در قسمت نواری درب‌ها و پوشش سقف ایجاد کنید که فضایی با قابلیت عایق صدا تا حد ممکن را فراهم می‌کند. نکته مهم نصب درست این عایق‌ها برای بهره‌وری بیشتر در جهت کم کردن صدا در قسمت کابین است.

صدای ناشی از جاده


برای کم کردن صدای ناشی از جاده شما می‌توانید با دو راه حل پیشنهادی ما از صداهای مزاحم تا حد زیادی جلوگیری کنید.

  • 1 - استفاده از لاستیک‌هایی با ساختار نرم‌تر در مواد استفاده شده در آن‌ها و همچنین تنظیم باد لاستیک‌ها      به‌طوری‌که کشیدگی در قسمت برخورد با سطح جاده را با کمترین سطح نویز انجام دهد.
  • 2 - ایجاد یک کفپوش مستحکم و ترجیحا با لایه ضخیم‌تر که بتواند صدا را در قسمت زیرین خودرو تا حد زیادی کاهش دهد و از ورود آن به قسمت کابین جلوگیری کند.


 عدم عملکرد درست در قطعات الکتریکی

معمولا به‌دلیل خوردگی و فرسودگی بیش از حد قطعات الکتریکی همچون رله‌ها، موتور، برف پاک‌کن، بخاری، انژکتور و حتی پمپ بنزین، تمرکز راننده مختل می‌شود که با چکاپ به‌موقع می‌توان از خطرات احتمالی در بعضی از این قطعات مثل پمپ بنزین جلوگیری کرد.

عدم عملکرد درست در قسمت‌های تریمی

به تمام قطعاتی که در داخل خودرو قرار دارند «قطعات تریمی خودرو» گفته می‌شود. گاهی اوقات تغییر دما در قسمت‌های مختلف باعث خوردگی یا ایجاد ناهماهنگی‌هایی در ساختار قطعات تریمی می‌شود که یکی از مهم‌ترین عوامل آن کیفیت و مواد اولیه به‌کار رفته شده در آن محصولات است که در نتیجه باعث ایجاد سر و صدا در داخل کابین می‌شود.

البته عدم نصب درست آچار چرخ یا تجهیزات مثل جک خودرو یا زاپاس که معمولا در قسمت صندوق عقب ماشین‌ها جای می‌گیرند باعث ایجاد سرو صدا در کابین خودرو می‌شود.

سر و صدای سیالات موجود در خودرو

جالب توجه است بدانید مایعات موجود در خودرو از قبیل ضدیخ و گاز کولر نیز می‌توانند عامل صدا باشند و آن هنگامی است که به دلیل شارژ ناقص گازکولر خودرو تولید صدای زوزه مانند در قسمت اوپراتور زیر داشبورد می‌نماید. علاوه بر عدم عملکرد سیستم برودتی موجبات نگرانی راننده را نیز شامل می‌شود. هم چنین صدای ریزش آب با صدای آبشاری ممکن است به دلیل عدم عملکرد سیستم کاری و رادیاتور باشد. از دیگر عواملی که معمولاً شناخته شده هستند و تولید صدا می‌نمایند می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

سر و صدای قطعات جانبی خودرو

خرابی‌های قطعات خودرو که معمولا از قسمت جلو وارد کابین می‌شوند، در صورت عدم رسیدگی باعث ایجاد هزینه‌های گزاف‌تری خواهند شد. برای این که کمی بیشتر راجع به این مشکلات بدانید می‌توان به بحث پاره شدن دسته موتور و دسته گیربکس اشاره کرد که باعث بیرون زدن پلوس چرخ‌ها در قسمت کلگی و در نهایت واژگونی خودرو خواهد شد.

همچنین ممکن است لقی که در قسمت قطعات نگهدارنده موتور به شاسی یا حتی در قسمت گیربکس قرار دارد باعث کشیده شدن بیش از حد در قسمت سیم‌ها شود که در نهایت می‌تواند به پارگی سیم‌کشی موتور و قطع ارتباط آن با ECU موتور و باتری شود.

سایر سر و صداهای کابین خودرو

صدای سوت لنت‌ها : با توجه به مصرفی بودن لنت‌های ترمز اگر خودرو دارای چراغ اخطار نباشد و لنت‌ها به پایان رسیده باشد ، به هنگام ترمزگیری صدایی مثل سوت کشیدن را به همراه خواهد داشت.و به محض رها کردن پدال صدا قطع می‌شود.

  صدای جیغ تسمه‌ها : معمولاً بر اثر شل بودن تسمه‌ها این صدا مخصوصاً هنگام گاز دادن ناگهانی و موقع شتاب گیری این صدا در داخل کابین شنیده می‌شود که اصولاً باید تسمه را رگلاژ نمود.

  صدای  ویبره و قرقر ناشی از فرمان هیدرولیک : چنانچه فرمان اتومبیل به طرفین چرخانده و صدای غیر معمولی و لرزه ایجاد شود و یا این که لرزش به اتاق نیز منتقل شود، نشان از کم بودن سطح روغن فرمان و یا خرابی پمپ هیدرولیک دارد. دلیل دیگر همچنین ممکن است شیر تقسیم روغن داخل سیستم فرمان باشد.

صدا از چرخ‌های عقب : معمولا بر اثر خرابی در قسمت بلبرینگ عقب، و خشک کار کردن آن‌ها معمولاً صداهایی زوزه شکل بسیار خشکی از قسمت عقب شنیده می‌شود. با کم و زیاد شدن سرعت این صدا نیز کم و زیاد می‌گردد ؛ در این موارد معمولا باید بلبرینگ‌ها عوض شوند و کار با گریس‌کاری به اتمام نخواهد رسید.  

صدای ناشی از بسته نبودن در موتور : معمولا به‌دلیل فراموشی در بستن درب موتور ایجاد می‌شود؛ همچنین عدم رگلاژ درست درب موتور نیز می‌تواند موجب سر و صدای کابین شود.

 صدای خشک و شن مانند از محور جلو : با توجه به این که گردگیرهای پلوس همیشه بایستی گریس کاری گردند تا از خرابی سه شاخه پلوس ممانعت به عمل آید، در صورت شنیدن صدای خشک از محور چرخ‌ها یا گردگیر پلوس پاره شده یا اینکه بلبرینگ چرخ‌ها خراب گردیده است. لذا باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود

صدای هوا کشیدن از قسمت منیفولد : معمولا بر اثر تغییرات دمایی زیاد در قسمت موتور یا بالا رفتن بیش از حد دما در این قسمت سر و صدا به گوش می‌رسد که در برخی موارد به خاطر شست‌وشوی اتومبیل و هوا کشیدن برخی اورینگ‌های منیفولد است که باعث خشکی و ترک خوردگی می‌شود که که با بد کارکردن موتور در حالت دور آرام، لرزش و یا خاموش شدن ناگهانی موتور همراه می‌گردد معمولا با صدایی مثل هوا کشیدن همراه خواهد بود. لذا توصیه می‌گردد این گونه اورینگ‌ها هر ۴ سال یک بار تعویض گردند

سر و صدای مخرب

۴ - سر و صدای مخرب اصولاً از ناحیه‌ی موتور، گیربکس (به دلیل میزان بار و فشار وارده برموتور) بیش‌تر مشهود می‌باشد و نسبت به سایر موارد یاد شده معمولاً حادتر به نظر رسیده و جهت رفع آن‌ها می‌بایست خیلی سریعتر اقدام نمود.

از عواملی که موجبات خرابی قطعات موتور گیربکس می‌شود، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱ - عدم کنترل سطح روغن، واسگازین، ضدیخ

۲ - به کار بردن روغن نامناسب

۳ - عدم تعویض به موقع تسمه تایم و فولی‌های لاستیک دار و هرزگرد

۴ - عدم عملکرد صحیح فن رادیاتور و گرم شدن موتور

۵ - خرابی واتر پمپ و عدم چرخش آب در سیستم

۶ - سوختن واشر سر سیلندر ( قاطی شدن آب و روغن )

۷ - نشتی روغن موتور گیربکس

 احتمال تشدید خرابی

در صورت عدم رفع ایرادات فوق احتمال تشدید خرابی و به وجود آمدن صداهای ناهنجار افزایش می‌یابد و نهایتاً قابلیت راندمان وجود نداشته و خودرو متوقف می‌گردد. از آن جایی که گوش راننده نسبت به سایرین بیش‌ترین حساسیت را دارد و کوچک ترین صداهای غیرطبیعی را متوجه می‌شود. لذا توصیه می‌گردد با شنیدن اولین صداهای غیرعادی فوراً به مراکز مجاز مراجعه نموده و از سلامت خودروی خود مطمئن شوید.

برگرفته از سایت https://reglazh.com/ و https://www.hamrah-mechanic.com/