هر برف پاک کن از سه قسمت تشکیل شده است:

- بازوی فلزی پایین

- تیغه برف پاک کن قسمت متصل به بازوی فلزی است.

- تیغه لاستیکی بخشی است که در واقع دستمال مرطوب برف، باران و یا گرد و غبار است.

به طور معمول و در شرایط عادی از آنجا که جنس تیغه برف پاک کن پلاستیکی می باشد، و با مرور زمان و قرار گرفتن در شرایط دمای محیط و نور مستقیم خورشید باعث از دست دادن کیفیت خود می شود، وقتی تیغه ها نو هستند، لاستیک آن صاف است و هیچ ترک یا شکافی ندارد و بدون این که ردی بر جا بگذارد، آب را کاملاٌ پاک می‌کند. وقتی تیغه ها کهنه می‌شوند، روی آن ها ترک و شکاف به وجود می‌آید و باعث شکل گرفتن جرم روی تیغه می‌شوند. این جرم موجب می‌شود، تیغه خوب به شیشه نچسبد و روی شیشه رد به جا بگذارد. و در طول مدت طولانی باعث صدمه جدی به شیشه خودرو می شود، که به طور مثال می توان به ایجاد خط و خش بر روی شیشه اتومبیل که خود باعث شکست نور در شب می شود.

در صورتی که تیغه های برف پاک کن شما با توجه به توضیحات الو میتسوبیشی احتیاج به تعویض داشتن هم می توانید با صرف هزینه و مراجعه به مکانیک نسبت به تعویض آنها اقدام نمائید یا با مطالعه مقاله فوق و پیش رفتن گام به گام نصبت به تعویض آن اقدام نمائید.

نحوه تعویض تیغه برف پاک کن:

1- ابتدا تیغه های برف پاک کن متناسب با اتومبیل خود را خریداری کنید. سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید تا جنس تقلبی نصیب شما نشود. انواع نمونه های تایوانی می تواند گزینه خوبی باشد. توجه کنید که قسمت فلزی نیاز به تعویض ندارد و به ندرت تعویض می شود. پس در هنگام خرید فقط تیغه ها را خریداری کنید.

2- بازوی فلزی برف پاکن را در حالت عمود به نسبت شیشه قرار داده، تا کار به راحتی انجام شود لازم به تذکر است مراقب باشید تا بازوی قلزی برف پاک کن با شیشه برخورد نکند.

3- هنگامی که بازوی عمود شیشه قرار گرفت تیغه برف پاک کن را همانند شکل خم نمائید، در پشت تیغه یک خار پلاستیکی قرار دارد که توسط یک پیم به بازو متصل شده است و بایستی با دست پیم را فشار داده تا تیغه آزاد گردد لازم است از صرف انرژی بیش از اندازه خودداری نمائید و با کمی تحمل به راحتی پیم آزاد می شود.

4- با یک پارچه و آب و صابون شیشه را شستشو داده تا از هرگونه کثیفی و لک پاک گردد.

5- برای جازدن تیغه برف پاک کن ابتدا خار پلاستیکی را جا انداخته و بعد تیغه را به آرامی در جای خود قرار دهید.

در انتها سایت الو میتسوبیشسی امید وار است که مطلب فوق مورد توجه شما کاربر محترم قرار گرفته باشد لطفا ما را با نظرات و پیشنهادات سازنده خود یاری رسانید.