گارانتی

1- چرا انجام سرویس های ادواری برای قرار گرفتن در شرایط گارانتی الزامی است؟

انجام سرویس های ادواری خودرو به خصوص سرویس اولیه، برای ادامه گارانتی خودرو الزامی می باشد. عدم انجام سرویس اولیه خودرو مطابق با مطالب درج شده در دفترچه راهنمای مشتریان منجر به ابطال کامل گارانتی خودرو می گرد. از دلایل الزامی بودن انجام سرویس های ادواری مطابق جداول طراحی شده که در دفترچه راهنمای مشتریان موجود می باشد می توان به موارد ذیل اشاره نمود: بازدید منظم و تعویض قطعات مصرفی خودرو مانند روغن موتور ، فیلترهای روغن و هوا و سایر قطعات مصرفی و بررسی تجهیزات که منجر به افزایش طول عمر مفید قطعات و مجموعه های خودور، کاهش خرابی قطعات ، پیشگیری از بروز خرابی قطعات و مجموعه های گران قیمت خودور و همچنین افزایش سطح ایمنی خودرو و کاهش آسیب های جانی و مالی به سرنشینان خودرو اشاره نمود. از این رو عدم انجام به موقع این سرویس ها، علاوه بر افزایش احتمال آسیب جانی برای سرنشینان خودرو ، ابطال گارانتی بخش ها و مجموعه های مرتبط با این سرویس ها را نیز در پی خواهد داشت.

2- علت وجود محدودیت زمانی برای انجام سرویس اولیه در شرایط گارانتی چیست؟

با توجه به این نکته که قطعات و لوازم خودرویی به خصوص قطعات مصرفی از جمله انواع روغن ها و فیلتر ها دارای طول عمر مشخصی می باشند و پس از پایان عمر مفید این قطعات و لوازم علاوه بر عدم عملکرد صحیح خود، احتمال آسیب رساندن به سایر تجهیزات نیز افزایش می یابد. ضرورت تعویض و یا بازدید قطعات مصرفی و مجموعه های مختلف خودرویی در بازه های زمانی مشخص شده توسط شرکت سازنده تعیین می گردد و تقسیم بندی زمانی سرویس های ادواری به خصوص سرویس اولیه هر خودرو مطابق این موارد تعیین می شود. از این رو عدم انجام به موقع این سرویس ها منجر به آسیب رسیدن به بخش های مختلف خودرو و کاهش طول عمر مجموعه های گران قیمت خودرو از جمله موتور، گیربکس سیستم تعلیق و ترمز خواهد شد.

3- شرایط گارانتی قطعات و خدمات را چگونه دریافت کنیم؟

از طریق مراجعه به نمایندگی های مجاز در سراسر کشور  گارانتی محصولات امکان مشاهده میباشد.

4- در صورت خروج خودرو از شرایط گارانتی (به دلیل عدم انجام سرویسهای دوره ای) آیا امکان برگشت گارانتی وجود دارد؟

شرایط و مدت زمان دوره گارانتی کلیه محصولات نمایندگی میتسوبیشی موتور مطابق دفترچه راهنمای مشتریان می باشد و درصورت عدم رعایت مفاد مندرج، امکان برگشت گارانتی میسر نمی باشد.

آپشن

1- آیا مي توان بر روي خودروهاي میتسوبیشی موتور آپشن هاي اضافي درخواست و نصب كرد؟

بله ، هرگونه آپشنی که با وضعیت استاندارد و طراحی خودرو مغایرتی نداشته باشد را می توان بروی خودرو نصب نمود.  که از طریق نمایندگی میتسوبیشی حسینی قابل دسترسی و تهیه می باشد.

2- چه آپشن هایی برای نصب روی خودروها توصیه نمی شود؟

هرگونه دستکاری غیراصولی، تغییر و یا نصب سیستم های اضافه بروی خودرو و یا استفاده ازآپشن هایی که مغایر با وضیعیت استاندارد و طراحی خودرو باشد .

بازرگانی

1- چرا قطعات مورد نیاز خودرو در نمایندگی ها موجود نیست و برای هر قطعه ای نیاز به سفارشگذاری و انتظار طولانی هست؟

هر نمایندگی موظف به انبارش انواع قطعات یدکی محصولات مختلف به تعداد مشخص در محل انبار خود می باشد. بنابراین عدم وجود یک یا چند قطعه در انبار نمایندگی می تواند به دلیل افزایش میزان مصرف آن قطعه در یک برهه زمانی خاص اتفاق افتد که برای اینگونه موارد نیز شرکت خدمات پس از فروش امکان سفارش گذاری قطعات با اولویت ایمنی به صورت VOR را در نظر گرفته است تا ظرف مدت 24 ساعت، قطعات مذکور از انبار مرکزی شرکت خدمات و تجارت بم خودرو برای نمایندگی ارسال گردد.

2- کدام قطعات، مصرفی محسوب می گردد؟

به قطعاتی اطلاق می شود که عمر آن ها نسبت به سایر قطعات خودرو محدودتر بوده و به صورت عادی پس از مدتی محدود یا مقدار کارکرد خاصی مستهلک شده و بایستی تعویض شوند و استهلاک این قطعات رابطه مستقیم با نحوه استفاده از خودرو توسط کاربران دارد.
لذا لیست برخی از این قطعات که شامل شرایط گارانتی نمی شوند به شرح ذیل اعلام می گردد:

1- بست ها
2- فیوزها
3- انواع روغن ها
4- خارهای تزئینی
5- فیلترها
6- مایع خنک کننده ( ضد یخ)

شبکه نمایندگی‌ها

1- چرا امکان حضور مشتری در سالن تعمیرات وجود ندارد؟

به منظور حفظ نظم و رعایت نکات و دستورالعمل های ایمنی محیط کار، امکان حضور مشتری به صورت فیزیکی در محیط کارگاه وجود ندارد بنابراین مشتری می تواند در صورت تمایل با حضور در سالن انتظار از طریق دوربین های نصب شده در محیط کارگاه و یا پنجره های مشرف به کارگاه در جریان فرآیند تعمیرات خودروی خویش قرار گیرد.

فنی و مهندسی

1- علت الزام انجام سرویس های دوره ای در شبکه نمایندگی ها چیست؟
چرا نمی توان برای انجام سرویس به تعمیرگاه های خارج از شبکه مراجعه نمود؟

با توجه به این نکته که در هر سرویس بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، موارد متعددی از فعالیت ها شامل: بازدید و تعویض قطعات مختلف خودرویی انجام می پذیرد که این قطعات و لوازم به منظور نصب بر روی خودرو باید مورد تایید و مطابق با استانداردهای شرکت سازنده باشد از این رو استفاده از قطعات اصلی اعم از روغن موتور و گیربکس، انواع فیلترها و غیره در هر سرویس الزامی است. در صورت عدم استفاده از قطعات و لوازم اصلی، احتمال عدم عملکرد صحیح و آسیب به بخش های مختلف خودرو وجود خواهد داشت.

همچنین سرویس های ادواری شامل آچارکشی و بازدیدهای بخش های مختلف خودرویی از جمله زوایای چرخ و سیستم های تعلیق و ایمنی خودرو از جمله سیستم ترمز می باشد که انجام صحیح این بازدید ها علاوه بر افزایش سطح ایمنی و اطمینان پذیری خودرو منجر به جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات مربوط به این قسمت ها می شود از این رو دست یابی به این مهم، نیازمند آموزش های تخصصی و دسترسی به اطلاعات دقیق فنی مربوط به خودرو می باشد که این اطلاعات تنها در اختیار نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش قرار دارد.

2- مدت زمان نرمال انجام سرویس دوره ای توسط نمایندگی چقدر است؟

زمان و جزئیات سرویس های ادواری محصولات در نمایندگی های مجاز موجود بوده و یا با تماس با ما از مدت زمان انجام سرویس خود آگاه شوید.

اگر پرسشِ بی‌پاسخی در ذهن دارید، می‌توانید با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مالی

چرا در فاکتور های خدماتی مالیات بر ارزش افزوده تعلق میگیرد؟

مالیات بر ارزش افزوده مفهومی مهم و کارآمد برای ادامه فعالیت شرکت هاست. در صورتی که شرکت ها پرداخت این نوع مالیات را جدی بگیرند و مالیات بر ارزش افزوده خود را به موقع و سروقت پرداخت کنند؛ به چرخه اقتصاد کشور کمک بزرگی کرده اند.